Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“Mängiks ennast õige targaks” kolmas päev

8.märts

Täna hommikul ootas meie seltskonda arvutiklass ja Tarvastu Gümnaasiumi tehnoloogiaõpetaja Jaan Roht, kes tutvustas Tinkercadi programmi abil modelleerimist ja 3D printeri kasutamist. Kui teha lauamänge, on vaja ka mängunuppe ja kõiksuguseid muid vidinaid, mida mängus kasutada saab. Tinkercad on lihtne programm, millega kõik osalised hästi hakkama said. Tõsistel huvilistel sai valmis lausa mitmeid mudeleid. Lõpuks valisime välja parimad tööd, mis läksid printimisele. Iga grupp sai endaga kaasa vähemalt ühe kujukese, sest printimine vajab küllaltki palju aega.

Kuna ilm oli ilus, tegime ennelõunal ka jalutuskäigu Mustlas ja näitasime külalistele lähemalt oma kodukohta. Päike soojendas, nagu oleks kevad juba päriselt kätte jõudnud.

Pärast lõunat toimus fotosessioon rohelisel taustal, fotograafiks Tarvastu Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Karl Kristofer Alp. Kuna mõni meie gruppidest tahab oma lauamängus kasutada kesk- ja muinasaegseid pilte ja sellise loomingu puhul tuleb alati arvestada autoriõigustega, otsustasime, et teeme võimalikult palju fotosid ise. Õpetaja Olgal olid kaasas MTÜ Loki Rebased ajaloo taaskehastajate relvad ja turvised, meie kooli MTÜ-l Mõõgavennad on jälle olemas keskaegsed kostüümid. Pildistati kõiki soovijaid, ülejäänutele jäi abistav roll riietumisel ja pooside sättimisel. Tuli välja, et mee seas on tõelisi modelle, kes suudavad kergelt võtta erinevaid poose ja anda oma ilme ning olekuga edasi erinevaid emotsioone. Lõbus oli kõigil.

Selle järel saime jälle aega rühmades oma ideid läbi töötada. Hea mängu loomine ei ole kerge töö, eriti, kui iga grupi liige kujutab erinevalt ette, kuidas mäng töötama peaks.

Pärast õhtusööki pani osa meist üles eile kunstiklassis tehtud tööde näituse, teine osa aga läks koos õpetaja Aivega õppekööki, et küpsetada homseks valmis söödava lauamängu piparkoogitainast mängualused ja hulk šokolaadi- ja vaniljeküpsiseid, mida mängu käigus ära sööma peab. Kuna tegemist oli palju, said kõik osalejad gruppidena kordamööda käed tainaseks teha. Kella üheksaks olid ettevalmistused lõpetatud.