Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noored püüdsid prügi looduses fotodele

Noortekohtumine “Prügi looduses läbi fotosilma

Püha Johannese Kooli ja Ehte Humanitaargümnaasiumi õpilased käisid Idee 45 koolitusel, et teha koos projekti ja arendada ennast. Koos loodi projekti “Prügi looduses läbi fotosilma”. 10-14.augustini toimus Aegviidu puhkebaasis meie esimene kohtumine. Projekti eesmärk on teadvustada loodushoiu ja keskkonnateadliku käitumise olulisust ja korraldada metsa alt tehtud prügipiltide näitus mõlemas koolis. Kuna kõigi õpilaste jaoks on keskkonnateadlikkus oluline teema otsustati just selline projekt kirjutada.

Projekti jooksul oleme teinud erinevaid grupitöid, mille käigus oleme nii suhtlus – kui ka koostöö oskust arendanud. Näiteks valmistasime gruppides plakateid prügi loodusesse sattumise teemadel. Saime teada palju põnevaid ja uudseid fakte looduse kohta, mida varem ei teadnud. Näiteks ainuüksi Ameerikas äravisatud plastpudelitest valmistatud kett ulatuks 4 korda ümber maakera. Saime palju uusi kogemusi. Näiteks moeshow, mille käigus pidime loovalt kilekottidest valmistama ägeda kostüümi.

Metsas toimus prügi korjamine. Käisime terve laagriga Nikerjärve lähedal RMK puhkeala lähedalt prügi otsimas. Hargnesime kolmesteks tiimideks ning iga tiim sai kaasa kilekoti kuhu sisse leitud prügi korjata. Me leidsime väga suure koguse prügi üpriski vähese ajaga. Leidsime näiteks aastate vanuseid pakendeid, ühe vana roostetanud madratsi vetruva võrega, millest puujuured olid läbi väändunud. Ning viimaks leidsime mitmekihilise purunenud klaasi hunniku sambla alt, mille koristamiseks oli vaja terve laagri abi. Üllatav oli, et koristasime väikest metsa ala, kuid kogusime üle 100 kilo prügi umbes tunni ajaga. Alguses arvasime, et leiame üksikuid pakendeid või kilekotte, sest tegu oli riigimetsaga. Olime üllatunud, sest leidsime arvatust väga palju rohkem prügi. Helistasime RMK-le ning leppisime kokku, et jätame leitud prügi puhkeplatsi prügikastide kõrvale.

Õhtuti toimusid kräud. Esimesel päeval oli meil kräu teemaks õuemängud ja sport. Seda viisid läbi segagrupis PJK ja Ehte gümnaasiumi õpilased. Me tegime palju sporti ja mängisime erinevaid mänge nagu näiteks zombiet. Teisel õhtul olid teemadeks viktoriin ja moeshow. Viktoriini küsimused olid laagris õpitud teemade peale nagu näiteks looduse hoidmine ja prügi looduses. Moeshowl jagati meid taaskord segagruppidesse, et arendada meie suhtlemise oskust. Meil oli aega umbes 20 minutit, et valmistuda. Kostüümid pidid olema tehtud erinevatest kättesaadavatest materjalidest milleks olid nt prügikotid ja kaasas olevad riided. Viimasel õhtul on kräu teemadeks muusika ja tants. Kräu tiimi liikmetel on plaanis korraldada disko ja mängida erinevaid muusikaga seotud mänge. Kokkuvõteks oli kräu ka see aasta väga lõbus ja see arendas meie koostöö ja vastutuse oskusi.

Kirjutasid: Desiree, Heidi, Hendrik M, Hendrik P, Joonas, Kertu, Liise, Marii, Mariann, Maya, Tui Tuul