Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumised „KooliMood“

Imidži ja stiili stuudio I.M.A.G.E. ning Narva Laste Loomemaja noorte jaoks oli selle aasta suursündmuseks noortekohtumiste projekt. Planeerimisega alustati detsembris 2016, kuid alguses ei läinud kõik nii sujuvalt ja projekti tuli täiustada. Esialgse plaani järgi pidid projektis osalema ainult Narva ja Tallinna noored. Hiljem otsustati kaasata ka Pärnu noored ning nii see kõik algaski.

Esimene noortekohtumine leidis aset 2017 aasta suvel Tallinnas (19-23 juuni). Pärnu ja Narva noortel tuli pisut reisida, kuid sellest polnud midagi. Kõik osalejad olid ärevuses ja suures vaimustuses sündmustest, mida nädal pidi tooma. Vaatamata kestvale halvale ilmale säilitati suurepärane tuju, tänu millele algas kohtumine suure avapauguga. Juba esimesel õhtul said pea kõik noored omavahel tuttavaks ja teise päeva lõpuks oldi lausa ninapidi koos. Tiimid viisid suurema osa tegevustest läbi iseseisvalt. Juhendajate abi oli alati õigeaegne ja hindamatu. Näiteks toimus teisel päeval tõsine diskussioon teemal ,,Koolivormi plussid ja miinused’’, kus noored ühendasid oma mõtted, et jõuda ühisele arvamusele: kas koolivormi on siiski vaja? Selgus, et vaatamata kõikidele plussidele olid noored üsna kindlalt koolivormi vastu. Diskussiooni käigus töötati välja elektrooniline küsitlus vanemate, õpetajate ja õpilaste jaoks, kust tuli välja õpilastega ühtiv arusaamine. Järgmistel päevadel toimusid viktoriinid, meistriklassid, gruppitöö individuaalse stiili teemal, noortemoe ja Grunge stiili presentatsioon. Tõsise töö vahel toimusid lõbusad energizerid. Huvitavad olid ka ekskursioon Kadriorgu ja pikad jalutuskäigud mööda Tallinnat. Proekti esimene osa lõppes ja osalejad suundusid koju lootusega, et peagi toimub taaskohtumine, mis on veel loomingulisem ning tulemusrikkalikum.

Osalejad jäid esimese noortekohtumisega rahule ning asuti ootama projekti järge. Uuesti said sõbrad kokku suve eelviimasel nädalal Narvas (21-27 august). Rõõmu oli palju ja huvitav nädal võis alata. Taas pidime leppima halva ilmaga, kuid osalejad ei lasknud oma tuju sellest rikkuda. Narva kohtumise raames toimus palju huvitavat: suurel hulgal meistriklasse, aktiivseid mänge, presentatsioone, arutelusid ja isegi paar individuaalset uuringut ning samuti töötati välja harmoonilise kooliriietuse soovitused.Ja loomulikult kõige tähtsam – oma nägemus unistuste kollektsioonist ning selle unistuse täide viimine. Iga noor sai võimaluse ümber teha ja dekoreerida riidekomplekt täielikult oma maitse järgi. Esialgu ei usukunud keegi, et sellest asja saab, kuid tulemus oli vapustav. Kõik noored said endale originaalsed, kordumatud ja isikupärased esemed, mille moedisaineriteks olid nad ise. See oli kindlasti teise kohtumise kõige meeldejäävaim sündmus. Narva noored tutvustasid veel lisaks kõigele ka oma kodulinna, peale mida korraldati suur lõpupidu. Jagati kingitusi ja tantsiti. Samuti oli lõbus kuulata, kuidas osalejad suutsid laulda samu laule eesti ja vene keeltes.

Olen kindel, et see projekt jäi kõikide osalejate südametesse. Me leidsime uusi sõpru  nii vene, kui ka eesti noorte seas ja lubasime külastada üksteist peagi. Lahkuminek oli südantlõhestav, aga ometigi saab kõik hea kord otsa. Noored naasesid oma kodulinnadesse ja hakkasid valmistuma peagi algavaks kooliks.

Rohkem infot võib leida meie saidiltwww.image-kool.com

Kriisti-Elisa Kolli

Imidži ja stiili stuudio I.M.A.G.E.

Narva Laste loomemaja