Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Sõbralikkuse Saadik #7 – Julia

Olen Julia Divonina, Tallinna Humanitaargümnaasiumi õpilane. Üheteistkümnendas klassis on koolis selline kohustuslik ülesanne nagu uurimistöö. Selle raames kõik õpilased peavad midagi terve aasta jooksul uurima, näiteks “Kui suur on füüsiline aktiivsus meie kooli õpilastel” või “Кui kasulik või kahjulik on arvutimängude reklaam 14-17 aastastele õpilastelе” jne. Aga mina koos sõbrannadega arvasin, et see kõik on üliigav ja me väga ei tahtnud pikka ja igavat uurimistööd kirjutada. Juhtus nii, et ühel päeval me tutvusime Lasnamäe Noortekeskuse noorsootöötajatega, kes pakkusid kirjutada koos noortekohtumist. Mida me saime teada koolis selle kohta (mis meid väga rõõmustas) oli see, et noortekohtumise kirjutamist ja läbiviimist arvestatakse nagu valmis uurimistööd. Selline valik sobis meile väga hästi ja me alustasime kirjutamist.
Kuu pärast oli meil noortekohtumine “Teisest pilgust” valmis, saatsime taotlust õigeks tähtajaks ja 2 nädala pärast saime vastust, et meid finantseeritakse. Hurraa!
Kuigi me kirjutasime seda noortekohtumist, meie ülesandeks oli ka päeva programmi koostamine, osalejate leidmine, majutuse organiseerimine ja veel paar väikest asja, õnneks olid meil väga toredad liidrid Lasnamäe Noortekeskusest ja Tartu Aparaadi Noortekeskusest, nii et ettavalmistus oli lihtne ja meeldiv.
Kõigepealt miks ma isiklikult tegelen projektidega on see, et seal võib leida väga huvitavaid kontakte, mis täiskasvanuelus võivad väga kasulikud olla. Toreda boonusena noortekohtumiste juures on ka see, et selle käigus võib eesti keele praktikat saada (tänu sellele pratkitale ilmus meil julgus uurimistööd ka eesti keeles kaitsta, mille üle me oleme väga uhked).
Kõik osalejad tulid noortekohtumisse ise ning see tähendab, et neil oli soov midagi huvitavat teha ja ennast arendada (ei olnud passivseid inimesi). Kui tahad suhelda, siis on vaja ühiskeelt leida – meie projektis see oli eesti keel (kui keegi ei saanud millestki aru, sama emakeelt kõnelevad noored alati aitasid). Seega on noortekohtumine eriline võimalus, siin sa ei pea kartma, et keegi ei saa sinust aru või et sa ütled midagi valesti, osalejad on veel õpilased – nad õpivad kuulama, olema tollerantsed, abivalmis ja austama teisi kultuure.
Viimaseks, see on suurepärane võimalus hästi aega veeta, leida uusi sõpru ja lihtsalt nautida oma elu 🙂

Loe kampaania “Sõbralikkuse Saadikud” kohta lähemalt SIIT.

Loe Noortekohtumiste kohta rohkem SIIT .


Меня зовут Юлия Дивонина, сейчас учусь в Таллиннской Гуманитарной гимназии. В 11 классе у нас в школе есть обязательное задание – исследовательская работа. В рамках этого задания ученики целый год изучают какую-либо выбранную ими тему. Темами могут быть, например: “Физическая активность учеников моей школы” или “Насколько полезна или вредна реклама компьютерных игр для учеников 14-17 возраста на примере учеников Таллиннской Гуманитарной гимназии”. Мы с друзьями решили, что это невообразимо нудная вещь и были в активном поиске, чем бы заменить эту скучную писанину на несколько десятков страниц. К нашей великой радости мы познакомились с работниками молодежного центра Ласнамяе, которые и предложили нам написание молодежной встречи. Рассказав об этом в школе, мы узнали, что написание и проведение встречи засчитывают как исследовательскую работу.
Через месяц молодежная встреча “Со второго взгляда”  была написана, и мы к нужному времени подали её. Ещё через 2 недели получили финансирование. Ураа!
Далее следовало начинать составлять программу, искать участников и место проведения встречи. К счастью у нас были очень классные лидеры из молодежного центра Ласнамяэ и  партнёры из Тарту Апараади центра, которые нам помогли сделать подготовку быстрее и веселее.
Лично я участвую в различных проекта, потому что там можно найти довольно интересных людей, который в будущей взрослой жизни могут быть очень полезны. Приятным бонусом молодежных встреч является ещё то, что там можно практиковать эстонский язык (эта практика, кстати, дала нам уверенности делать защиту нашей исследовательской работы на эстонском).
Все участники проекта пришли туда по собственной воле, что значит что были у них и сильная мотивация учить что-то новое и развиваться. Чтобы общаться, нужно обязательно найти какой-либо общий язык. У нас это был эстонский (если кто-то что-то не понимал, ребята всегда друг другу помогали). Этим и прекрасна молодежная встреча, если ты чего-то не знаешь, не понимаешь, то тебе всегда готовы помочь. Все участники учатся слушать и слышать, быть толерантными, уважать другие культуры и быть готовым помочь.
Напоследок хочется сказать, что молодежная встреча это – прекрасная возможность просто хорошо провести время и насладиться жизнью с новыми знакомыми.

Кампания «Послы дружелюбия» информация. 

Программа «Молодежные встречи» информация.