Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Tapa ja Sõmeru noored teavad, et terves kehas on terve vaim

Noortekohtumise “Terves kehas terve vaim” esimene kohtumine toimus 13.-18. juulil. Noored jagavad oma mõtteid:

Raidi: „Mere äärne matk oli minu üks lemmik. See oli väga tore. Tegime tee peal mitu peatust, et oodata teisi ka järgi, kes veidi rahulikumalt kõndisid. Sel ajal, käisid teised kiirelt suplemas ning me mängisime ka veesõda. See oli üli vahva. Olime kül läbimärjad, kuid kuna ilm oli super siis päike kuivatas meid ruttu ära. Ja siis kõndisime üheskoos edasi. Mingi hetk kadus liivane ala ära ning tuli edasi liikuda kividel. Seal jagunes grupp pooleks, ühed lõpetasid seal matka ära ja suundusid tagasi “roosa villasse” ning teised liikusid edasi. Rohkem oli muidugi neid, kes tahtsid edasi minna, mina nende hulgas. Mulle meeldis kivide peal kõndida aga sa pidid olema ettevaatlik, et ei libastuks ühelt kivilt teisele minnes. Pärast kive tuli aga meile ette võsa. Arutasime õpetajaga et, kas minna ikka edasi või on mõttekam tagasi pöörduda. Kuna üle poolte tahtsid edasi minna siis me ka läksime. Meile tuli ette üks mahalangenud puu kust oli raske üle saada. Sealt aitasid meid poisid üle. Lõpuks mõistsime et edasi minna on väga raske, seega otsustasime hakata tagasi kõndima. Meil hakkas lõunasöögi aeg liginema seega läksime tagasi kõnniteed pidi, sest nii sai kiiremini laagriplatsile.“

 

Эдвард: «В проекте мне больше всего понравилось ориентирование, потому что за все время своей спортивной жизни я никогда не испытывал такой усталости, бегая по лесу. Хочу заметить, что руководители доверились участникам и дали нам самим организовать ориентирование. Думаю, мы их не разочаровали, потому что каждая деталь в игре была продумана, во время ориентирования мы увидели, что участники хотят пить (было очень жарко+ темп игры), и через 5 минут  появилась вода. Данный проект удался на все сто, я думаю, что все участники проекта прониклись этой темой здорового образа жизни) Благодаря тому, что наши руководители давали нам самим принимать решения и строить свой распорядок дня, мы стали более самостоятельными и серьезными».

Laura: «Mulle meeldis kõige rohkem meie projektis toiduvalmistamine. See meeldis mulle sellepärast, et ma armastan kokata. Meie toiduvalmistamine toimus nii, et me jagasime end 5 grupiks 5-7 inimest igas grupis. Meile olid antud kotikesed kus olid toiduained (kõikidel samasugused) ning lisaks ka muud toiduained laua peal mida võis soovi puhul kasutada. Me pidime valmistama 2 võileiba millest 1 oli leiva peal ja 2 sepikul, salat, jogurt/smuuti ning soovipuhul ka dessert. Kui toit valmis sai kirjutasime menüü. Hiljem rääkisime enda tehtud roogadest. Hindasime kõik koos välimust ja maitset, aga kommenteerisid meie juhendajad. Hiljem kirjutasime paberi peale oma lemmiku. Minu panus oli see, et ma aitasin lõigata, andsin nõu, aitasin serveerida.»

Илона: «В проекте больше всего понравилось ориентирование, потому что было интересно, весело и захватывающе бегать по лесу и искать записки, стараясь не попасться на команде противников. Работать в команде очень интересно. Я научилась стоять до конца и бороться.»

Володя: «Больше всего мне понравилось «Moeshow». Я организовал большую часть данного мероприятия: написал сценарий, записал все песни, которые должны играть при выходе определенной «модели», придумал несколько костюмов, был ведущим. Я понял, что из старой одежды можно создать модные выходы. Мне понравились все наряды, созданные участниками. Во время подготовки к «Moeshow» мне было легко договориться со всеми. Я ходил по дому с листком бумаги и спрашивал у всех, какую они хотят музыку при выходе, какой у них будет костюм, на какой минуте/секунде включить музыку, как они будут идти, откуда будут идти, как называется их команда. Всё было продумано до мелочей.»

Gertu: «Mulle jubedalt meeldis orienteerumine, mille korraldasid kaks poissi laagrist. Meid jaotati kaheks võistkonnaks ja meie võistkond pidi hakkama otsima  lipikuid, mis olid siis metsa ära peidetud. Samal ajal ajas teine võistkond meid taga, pärast tegime ka vahetust. Nii äge oli ja nalja sai palju. Lahe oli ka matk mööda liivaranda. Algul jalutasime me küll liival, aga hiljem kõndisime ka kividel. Kui õpetaja oli meist natuke maha jäänud siis ootasime ka teda järgi. Vahepeal tegime  peatusi, ning siis läksid mõned ujuma. Pritsisime  üksteist veega nii, et riided said märjaks. Aga kuna ilm oli võrratult hea, kuivatas päike meie riided üsna kiiresti ära. Olime ka jube head kokad. Nimelt, jaotasime end gruppideks ja iga grupp sai endale kilekoti täis toiduasju, lisaks veel asju, mis oli pandund lauale ühiseks kasutamiseks. Tegime ühe salati, ja magustoidu ja kaks erinevat tikuvõileiba. Toidud nägid välja värvilised ja ahvatlesid sööma. Äge oli ka moešou ja disko. Diskot ja moešoud oleme korraldanud iga kord, kui suvel kokku saame, see oleks justkui meie traditsioon.  See aasta ei olnud ma modell, aga disainer olin ma küll. Mina disainisin rõivad ühele poisile ja kahele tüdrukule. Ühele tüdrukule otsustasin teha kleidi ja teisele sportlikum kostüüm. Poisile otsustasin panna selga kõik roosad riided, ta ise oli sellega samuti nõus, niisiis saigi temast Roosa panter. Kostüüm osutus publiku lemmikuks. Diskot korraldasime me oma suures telgis. Tantsisime nii Eesti kui Vene laulude saatel ning laulsime kaasa. Mõned Vene lood olid väga head ja hakkasid isegi meeldima. Hiljem tegime kampas ka Just dance`i. Juhendajad tundsid sellest suurt rõõmu, naersid ja plaksutasid meile. Eriti mulle meeldis, et laagrisse tuli ka neid, kes varem polnud osalenud. Laagri jooksul ei olnud mul kordagi igav ja mul ei olnud ka midagi, mis mulle ei meeldinud. Kuid vahel läks närv ka mustaks, siis kui kui keegi ei viitsinud mingis mängus või ürituses kaasa teha.»

Mida noored õppisid?

Olemasolevatest toiduainetest põnevat sööki valmistama, танцевать, koostööd, готовить, orjenteerumist, больше общаться,  5. minutiga tuba koristama, vene keelt, убираться, kellaaegadest peab kinni pidama, sain rohkem teada teiste laagrikkaslaste kohta, õppisin uusi tantse, sain kollaažide uurides uusi teadmisi, общаться, стала более сдержанной, õppisin kollaaži tegema, orjenteeruma metsas, выучил новые эстонские слова, sain kogemise laagririiete valikul,  teistega arvestamist, jagamist, kannatlikust, minu klassiõde on tore!, я много узнала о здоровье человека, когда мы мастерили коллажи, зашивать леггинсы, лечить себя от укусов комара, делать что нибудь интересное из доступных материалов (образ для шоу мод и бутерброды), vähestest toiduainetest teha rohkem kui arvasin, natukene vene keelt, õppisin, et ei tohi teisi alt vedada, erinevaid uusi mänge, teistega suhtlema, olema viisakam, работать в команде, palju uusi laule, prantsuse keelseid sõnu, научился заправлять постель, заходть в холодную воду, новым упражненичм для зарядки, õppisin andma konstruktiivset kriitikat, korraldama mänge, mängima kaarte, пирамида продуктов, создавать костюмы, выносливостьи в походе, научилась управлять людьми, терпению, töö jagamist tiimitöös, õppisin kaotama, õppisin, et keelt peab õppima nendega , kes seda keelt räägivad, sain aru, et ma ei oska tantsida….