Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumine teemal tervislik toitumine

6.­–8. juunini toimus Tallinna Humanitaargümnaasiumis ja Tallinna Ühisgümnaasiumis eesti ja vene noorte kohtumine. Kohtumise teema oli tervislik toitumine ja seda korraldasid koolide 4.A ja 5.A klassi õpilased kooostöös õpetajatega. Noortekohtumise elluviimist rahastati Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja SA Archimedese noorteagentuuri poolt.

Noortekohtumisel kokku saanud TÜGi 4.A ja THG 5.A klass

Noortekohtumise eesmärk oli tõsta õpilaste teadlikkust tervisliku toitumise olulisusest, samuti toetada eesti ja vene emakeelega noorte omavahelisi sõprussuhteid ning mitmekultuurilises maailmas vajalike oskuste kujunemist. Tallinna Humanitaargümnaasiumi 5.A klassi klassijuhataja Tiiu Andreas selgitab, et „noortekohtumine on suurepärane võimalus luua mitteformaalse õppimise käigus uusi sildu eesti ja vene kogukonna vahele.ˮ Tallinna Ühisgümnaasiumi 4.A klassi klassijuhataja Ülle Tammsaar-Jokiniemi täiendab, et „lisaks uutele sõpradele saavad noored teadmisi ka selle kohta, kuidas ise tervislikumalt elada.ˮ

Kolmepäevase projekti kohtumiskohtadeks oli kaks naaberkoolimaja. Esimesel päeval arutasid noored ühiselt enda toitumisharjumuste üle koos ekspertidega. Tervisliku toitumise ja  eluviisi tähtsusest olid kõnelema tulnud erinevate erialade esindajad – hambaarst, noortetreener, tervisliku toitumise ekspert, vanema klassi õpilane ning lapsevanem. Enim tekitas lastes elevust hambajooga. Õhtu lõppes eesti ja vene rahvusroogade maitsmisega, mille olid lapsed eelnevalt kodus valmistanud.

Teisel päeval oli üheks esimeseks tõsiseks ülesandeks päeva kaupa ideaalmenüüde koostamine. Järgnes käik Eesti Tervishoiu Muuseumisse. Õhtul aga olid koolimajja palutud kahe klassi lapsevanemad, et nautida pidulikku kontserti. Ettekandele tulid kaks vahvat näidendit. Kolmandasse päeva jäi teadusteatri Kolm Põrsakest vaatamine ja meeleolukate lühinäidendite ettekanded.

Kolmepäevase projekti käigus õpiti, mängiti ja saadi sõpradeks. Tihenes koostöö kahe kooli vahel. Koostööprojekt meeldis ka nii vanematelt kui lastelt. Eesti ja Tallinn muutusid jälle väiksemaks.

Selline projekti teema valiti, sest õpilased soovisid tervisliku toitumise kohta rohkem teada saada. Samas kuulub Tallinna Humanitaargümnaasium ka Tervist Edendavate Koolide võrgustikku, mille  eesmärgiks on toetada koolides ja paikkonnas tervislikku elulaadi ja kujundada turvalist füüsilist ja sotsiaalset keskkonda. Lisaks tuleneb tervisliku toitumise teemaga tegelemise olulisus Eesti rahvastiku halvenevast tervisest ning üha suuremast rasvumisest, mis on muutunud tõsiseks probleemiks noorte seas.

Projekti kohta uuri täpsemalt kodulehelt 


Fotod: Siret Hermaste

Tutvumismängud

Rahvusroogade söömine Tallinna Ühisgümnaasiumis

Eesti Tervishoiumuuseumi külastus

Kontsertetendus vanematele

Rühmatööd teemal tervislik toitumine