Nõustamine
Mis on nõustamine?
Nõustamine on kirjalikult või virtuaalselt toimuv taotluse või idee tagasisidestamine, mille abil saad
- teada, kas su idee sobib valitud tegevustüüpi;
- erinevatele taotluse osadele tagasisidet ja kinnitust, et liigud õiges suunas;
- olla kindel, et esitad tähtajaks parima võimaliku taotluse.
Kui kahtled, kas nõustamisele tasub tulla, siis kindlasti tasub! Üldjuhul on taotlejatel, kes on nõustamisel käinud ja tagasiside põhjal parandusi teinud, suurem võimalus rahastust saada. Samuti võid nii olla kindel, et esitad taotluse õige tegevustüübi all.
Kes on meie nõustajad?
Soovid meie nõustajatega tutvuda? Vaata videot!
Millist tüüpi nõustamist me pakume?
Agentuur pakub mitut tüüpi nõustamist.
- Nõustamine eeltähtajal
Eeltähtaeg on üldjuhul paar nädalat enne taotlustähtaega. Kui soovid, et nõustaja vaataks sinu taotluse üle ja annaks sellele tagasisidet, saada eeltähtajaks oma pooleliolev taotlus e-posti aadressile noustamine@harno.ee. Meie nõustajad vaatavad taotluse läbi ning annavad tagasisidet, kas ja mida oleks tarvis täiendada. Eeltähtajaks ei pea taotlus olema täielikult valmis, kuid mida küpsem see on, seda sisukamat tagasisidet saab nõustaja anda. Eriti hea oleks, kui eeltähtajaks on valmis ka projekti tegevuskava.
- Pikaajaline nõustamine
Nõustamisprogramm on kokku umbes 6 tunni pikkune nõustamine, mille käigus saad kas konkreetset ideed täpsemaks vormida või küsida tagasisidet erinevatele taotluse osadele.
Näiteks on nõustamisprogrammist kasu siis, kui soovid
- soovid abi ja toetust projektitaotluse ettevalmistamisel;
- küsida nõu kindlate projektitaotluse osade kohta (nt kuidas kasutada Noortepassi, kuidas kirjeldada projektis omandatavaid oskusi jms).
Pikaajaline nõustamine toimub füüsiliselt või veebi teel ning nõuab projektijuhi või meeskonna põhjalikku pühendumust. Kui oled huvitatud pikaajalisest nõustamisest, võta ühendust vastava tegevustüübi koordinaatoriga.