Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa Solidaarsuskorpus annab taas võimaluse kogukondi ühendada

Täna kuulutas Euroopa Komisjon välja Euroopa solidaarsuskorpuse konkursikutse aastaks 2023. Euroopa solidaarsuskorpuse eelarve tõuseb enam kui 142 miljoni euroni ning esimene taotlustähtaeg jõuab kätte juba 23. veebruaril 2023.

23. veebruaril saab taotleda toetust vabatahtlikule teenistusele ning solidaarsusprojektidele. Vabatahtlik teenistus annab noortele võimaluse end proovile panna ja tegutseda 2-12 kuud uues riigis, kultuuriruumis või töövaldkonnas. Kohalike solidaarsusprojektide eesmärk on motiveerida noori märkama ja lahendama oma kodukoha probleeme ning seda saab teha koos teiste noortega.

Euroopa noorteaasta saavutustele toetudes soovib komisjon 2023. aasta eelarvet suurendada enam kui 142 miljoni euroni, et anda rohkematele inimestele võimalus vabatahtlikuks teenistuseks ning edendada kogukondlikke algatusi.

Vaata järgmise aasta programmijuhendit siit.

Euroopa Solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu programm noortele, kes soovivad osaleda solidaarsustegevuses erinevates valdkondades, alates vähemate võimalustega inimeste abistamisest kuni tervishoiu- ja keskkonnameetmetesse panustamiseni kogu ELis ja väljaspool seda.

Euroopa Solidaarsuskorpus on mõeldud 18-30-aastastele aktiivsetele noortele inimestele, kes tahavad anda oma panuse ühiskondlike probleemide parandamisse.

Noored, kes soovivad osaleda Euroopa solidaarsuskorpuse tegevuses, peavad end registreerima Euroopa solidaarsuskorpuse portaalis, kus saavad kokku vabatahtlikud ja neid värbavad organisatsioonid. Portaalis registreeritud noorterühmad võivad taotleda ka iseenda juhitud solidaarsusprojektide rahastamist.

Euroopa solidaarsuskorpus on ELi rahastatav programm alates 2018. aasta oktoobrist. Programmi kogueelarve aastateks 2021-2027 on 1,009 miljardit eurot. Seitsmeaastase kestuse jooksul võimaldab see ELi programm vähemalt 270 000 noorel osaleda solidaarsusmeetmetes.