Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa vabatahtlik teenistus tähistab 20. sünnipäeva

EK_Euroopa vabatahtlik teenistus (EVT) saab 2016. aastal kahekümneseks. Kahekümne aasta jooksul on rohkem kui 100 000 noort üle Euroopa saanud võimaluse tegutseda mõnes välisriigis vabatahtlikuna ja õppida samal ajal tundma selle riigi keelt, kultuuri ja inimesi. Läbi vabatahtliku töö on need noored rikastanud organisatsioone ja kohalikke kogukondi ning ka iseenda eluteed.

Eestisse jõudis vabatahtlik teenistus aastal 2000 ja tänaseks on EVT-s osalenud üle 1100 Eesti noore. Teist sama palju välisriikide noori on panustanud oma aega ja energiat erinevate Eesti organisatsioonide juures. Kõige rohkem on Eestis käinud Itaalia, Saksamaa ja Hispaania vabatahtlikke.

Tänaseks on Eestis 115 organisatsiooni, kes kas toetavad Eesti noorte vabatahtlikuks minekut või võõrustavad enda juures välisriikide vabatahtlikke. Kõige rohkem on nende seas noortekeskusi ja lasteadu, aga ka näiteks puuetega inimestega töötavaid organisatsioone, sotsiaalkeskusi, keskkonna- ja kultuuriorganisatsioone. Vaata, millised Eesti organisatsioonid vabatahtlikke saadavad ja vastu võtavad ja kus on hetkel välisvabatahtlik (sinisega) kaardilt.

Vabatahtliku teenistuse 20. sünnipäeva tähistamiseks korraldab SA Archimedes Noorteagentuur EVT-d tutvustavaid infoüritusi ja koolitusi nii organisatsioonidele kui noortele, foto- ja lugude konkursi, 100 uue kogemuse kampaania praegustele vabatahtlikele, aktsiooni „Võta päevaks vabatahtlik!“ ja palju muud. Aasta tippsündmuseks on sügisene EVT sünnipäevapidu, kuhu ootame nii tänaseid kui endisi vabatahtlikke Eestist ja välismaalt ning ka EVT organisatsioonide esindajaid.

Palju õnne ja aitäh kõigile tänastele, eilsetele ja homsetele vabatahtlikutele!

Euroopa vabatahtlik teenistus on Euroopa Liidu programmi Erasmus+ tegevusvõimalus. 2016. aastal saab Euroopa vabatahtliku teenistuse projektitaotlusi esitada kolmel korral: 2. veebruariks, 26. aprilliks ja 4. oktoobriks. Lisaks võtame jooksvalt vastu akrediteerimisvorme kõikidelt organisatsioonidelt, kellel on huvi hakata EVT saatvaks, vastuvõtvaks või koordineerivaks organisatsiooniks. Kõik vabatahtlikust teenistusest huvitatud organisatsioonid on oodatud sissejuhatavale koolitusele “Step-in EVS ehk kuidas kaasata oma organisatsiooni välisvabatahtlik?” 12. veebruaril Tartus.