Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Rahvusvaheline inimõiguste hariduse konverents toob valdkonna eksperdid Tallinnasse arutlema

29. – 30. oktoobrini toimub Tallinnas rahvusvaheline inimõiguste hariduse konverents. Kahepäevasel konverentsil töötavad valdkonna eksperdid välja soovitused Euroopa institutsioonidele inimõiguste hariduse juurutamiseks.

2016. aastal sai seitsme riigi koostöös alguse projekt ’Youth for Human Rights’ (Noored inimõiguste eest), mille eesmärgiks on tuua inimõiguste haridus noortevaldkonnas nii üldhariduses kui mitteformaalses hariduses tugevamalt fookusesse.

„Nähes, kuidas nii Eesti kui Euroopa poliitmaastikul võtavad peavoolus võimust üha äärmuslikumad jõud, kuidas noorte radikaliseerumine viib vägivaldsete kokkupõrgeteni, on selge, et niisuguses olukorras ei saa jääda pelgalt pealtvaatajaks. Sünnijärgseid põhiõigusi, mida oleme siiani iseenesestmõistetavaks pidanud, seatakse juba argiselt kahtluse alla,“ selgitab projekti Eesti koordinaator Maari Põim. Tema sõnul on inimõiguste haridus muutunud ka Euroopa noortevaldkonnas üha kesksemaks teemaks. „Euroopa poliitilisel tasandil on hakatud jõudma arusaamisele, et inimõiguste alane haridus on noortevaldkonna vundament. Kuidas aga viia ja juurutada inimõiguste mõõde noortevaldkonna projektidesse, hariduse peavoolu, on täna veel küsimus, millega tuleb tegeleda,“ lisab Põim.

Tallinnas toimuv konverents on omamoodi kulminatsiooniks kolm aastat kestnud projektile, mille jooksul on inimõiguste hariduse alase ettevalmistuse saanud üle 300 noortevaldkonna töötaja ja koolitaja kõikjalt Euroopast. Kahepäevasele konverentsile saabuvad projekti tulemusi ja edasisi samme inimõiguste hariduse juurutamisel arutama 120 noortevaldkonna- ja inimõiguste hariduse eksperti, poliitilisi otsustajaid Euroopa Nõukogust ja Euroopa Komisjonist, samuti inimõiguste organisatsioonide esindajad.

Kahe päeva jooksul toimuvad erinevad ettekanded ja töötoad. Konverentsi lõpuks antakse poliitikasoovitused Euroopale, kuidas edaspidi efektiivselt juurutada inimõiguste hariduse põhimõtteid noortevaldkonnas ja hariduses laiemalt.

Projekti „Youth for Human Rights“ finantseeritakse Erasmus+ programmist. Projekti viivad läbi Eesti, Saksamaa, Austria, Belgia/Flaami, Slovakkia, Horvaatia ja Läti Erasmus+ riiklikud agentuurid. Projekti juhtivpartneriks on Erasmus+ agentuur Eestis, Sihtasutus Archimedes.

Konverentsi programm ja esinejad: https://euroopanoored.eu/human-rights-conference/

Konverentsi ametlik teemaviide: #Youth_work4HRE