Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

RAY küsitleb esimest korda pärast pandeemiat projektitegijaid ja osalejaid

Kas oled alates 2021. aastast läbi viinud või osalenud mõnes noorteprojektis? Käisid vabatahtlikus teenistuses? Sel juhul oled täpselt õige inimene vastama RAY võrgustiku värskelt avaldatud küsitlusele, mille eesmärk on saada aimu, kuidas uus programmiperiood ja pandeemia on projektide tegijaid ning nendes osalejaid mõjutanud.

Euroopa Liidu noorteprogrammide uurimisvõrgustik RAY avaldas 30 keeles veebiküsitlused, millega analüüsitakse programmide mõju nii individuaalsel, organisatsioonilisel, kogukondlikul kui ka Euroopa tasandil. Küsitluses kutsutakse osalema neid, kes on alates 2021. aastast mõnes Erasmus+ või Euroopa Solidaarsuskorpuse projektis osalenud või projekti ellu kutsunud.

Ankeedis palutakse mõtiskleda, kuidas tema projekt suhestus programmi prioriteetidega – noorte osalus, digi- ja rohepööre ning kaasamine – ning mil moel mõjutas projekt vastaja enda õpiteed ja pädevuste arengut. Lisaks uuritakse mõju õpiteenustele, kogukondadele ja vähemate võimalustega noortele ning üldist Euroopa mõõdet.

Vastustega kogub RAY võrgustik väärtuslikke teadmisi ja andmeid Euroopa noorteprogrammide tulemuste ja mõju hindamiseks. See aitab kaasa pidevatele jõupingutustele programmide kvaliteedi tõstmiseks ja arendamiseks ning tagab nende jätkusuutlikkuse.

Seega, kui oled projektitegija või osaleja, siis haara võimalusest kinni ja aita kujundada Euroopa noorteprogrammide tulevikku! Küsitluse lingi saadab RAY võrgustik teie projekti registreerimiseks kasutatud e-postile.

Vaata eelmise programmiperioodi Eesti küsitluse tulemusi siit.

RAY võrgustik asutati aastal 2008 eesmärgiga aidata kaasa Euroopa Liidu Youth in Action programmi kvaliteedi tagamisele ja arendamisele. Selleks arendasid partnerid välja raamistiku esimese ja põhjaliku uurimisprojekti: standardküsitlused osalejatele ja projektitegijatele. Nüüdseks uurib võrgustik nii noortevaldkonna Erasmus+ kui ka Euroopa Solidaarsuskorpuse rakendamist ja mõju. Uuringud viiakse läbi koostöös kõigi RAY partnerriikidega.