Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Selgusid Euroopa solidaarsuskorpuse uued projektide esitamise tähtajad

Täna kuulutas Euroopa Komisjon välja Euroopa solidaarsuskorpuse konkursikutse aastaks 2024. Euroopa solidaarsuskorpuse eelarve on möödunud aastaga võrreldes kolme miljoni euro võrra suurem ehk tõuseb enam kui 145 miljonini. Esimene taotlustähtaeg jõuab kätte juba 20. veebruaril 2024. Vaata rohkem infot taotlustähtaegade ja taotlemise kohta siit.

Konkursikutsega on hõlmatud Euroopa solidaarsuskorpuse programmi järgmised meetmed:

  • vabatahtliku tegevuse projektid,
  • vabatahtliku tegevuse rühmad esmatähtsates valdkondades,
  • solidaarsusprojektid,
  • vabatahtliku solidaartegevuse kvaliteedimärgis,
  • vabatahtliku humanitaarabialase tegevuse kvaliteedimärgis,
  •  vabatahtlik tegevus Euroopa vabatahtlikus humanitaarabikorpuses.

Euroopa solidaarsuskorpuse vahenditest võivad rahastamist taotleda kõik avaliku või erasektori kohaliku, piirkondliku,riigi või rahvusvahelise tasandi üksused, kes võivad olla kas kasumit teenivad või mittetulunduslikud üksused. Kohalike solidaarsusprojektide eesmärk on motiveerida noori märkama ja lahendama oma kodukoha probleeme.

Vabatahtliku teenistuse rahastustaotluse esitamiseks peab organisatsioon omama juhtorganisatsiooni (lead organisation) kvaliteedimärgist. Kvaliteedimärgise olemasolul saab organisatioon esitada tähtajaks taotluse, mida menetletakse lihtsustatud korras. Juhtorganisatsiooni kvaliteedimärgise taotlemiseks tuleb täita lisamoodul kvaliteedimärgise taotluses, milles esitatakse küsimusi organisatsiooni strateegiliste eesmärkide ja tulevikuplaanide (sh tegevuskava) kohta ning palutakse kirjeldada organisatsiooni projektijuhtimise meetodeid. Organisatsioon peab näitama, et neil on võimekus juhtida ja ellu viia kvaliteetseid projekte.Kvaliteedimärgiste saamise taotlusi saab esitada kogu aeg.

Konkursikutse üksikasjalikud tingimused, sh prioriteedid ning taotluste esitamise üksikasjalik kirjeldus on esitatud Euroopa solidaarsuskorpuse 2024. aasta juhendis.

Eelnõustamine

Soovitame kindlasti kasutada eelnõustamise võimalust, et saada oma projektiideele tagasisidet ning soovitusi, kuidas taotlust veelgi paremaks teha ja rahastamise võimalust suurendada. Vali üks võimalus kahest:

  • tule räägi oma ideest meie kontoris Tallinnas;
  • saada oma idee kirjeldus vabas vormis aadressile noustamine@harno.ee.

Kui soovid tulla silmast silma konsultatsioonile, siis kirjuta aadressil anni.tetsmann@harno.ee ja paku välja endale sobiv aeg vahemikus 9–17. Meie kontor asub Tallinnas, Tõnismägi 11. Hea nõu aitab teha parema projekti! Nõustamise kohta leiad lisateavet siit.