Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Taotlustähtajad ja nõustamine

Euroopa Solidaarsuskorpuse projektide taotlusvoore on 2021. aastal vabatahtlikule teenistusele üks ja solidaarsusprojektidele kaks. Nutikas taotleja kasutab ka eeltähtaega, et saada lõplikuks ja edukaks taotlemiseks meie konsultantide tagasisidet.

Taotlus peab olema esitatud tähtaegselt. Mida varem tegutsed, seda rohkem närvirakke jääb hiljem projekti elluviimiseks. Hilinenud taotlusi arvesse ei võeta, nii ei saa toetust projektid, mis on esitatud kasvõi 1 sekund pärast tähtaja lõppu ehk kell 13.00.01.

Eeltähtajad

Pakume head võimalust esitada oma valmimisjärgus taotlus eeltähtajaks. Kogenud SANA nõustajad vaatavad teie taotluse üle ja annavad konstruktiivset tagasisidet ning häid näpunäiteid taotluse täiustamiseks. Eeltähtajaks esitamine on valikuline, st see ei ole kohustuslik.

Eeltähtajaks esitamisel palun ära vajuta Esita/Submit nuppu, vaid saada dokument (ükskõik, kas .docx või .pdf formaadis) koos esialgse tegevuskavaga e-posti aadressile noustamine@harno.ee.

Taotlustähtajad ja eeltähtajad

Euroopa solidaarsuskorpuse taotlustähtajad on sel aastal 28. mail 2021 ja 5. oktoobril 2021. Vabatahtliku teenistuse taotlusi ootame ainult 28. maiks, kuid solidaarsusprojekte ootame mõlemaks tähtajaks.

Nõustamine

Pakume taotlejatele mitmesugused võimalusi oma projektide ülevaatamiseks, täiendamiseks ja kvaliteedi tõstmiseks.

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskus pakub iga taotlusvooru eel eeltähtaja nõustamist. Eeltähtaeg on üldjuhul paar nädalat enne projektitaotlusvooru tähtaega.  Kui soovid, et nõustaja vaataks sinu taotluse üle ning annaks sellele tagasisidet, saada eeltähtajaks taotlus e-posti aadressile noustamine@harno.ee. Meie nõustajad vaatavad projekti läbi ning annavad nõu, kas ja mida taotluses täiendada. Eeltähtaja nõustamiseks ei pea projekt olema täielikult valmis, kuid mida küpsem on projekt, seda sisukamat tagasisidet saab nõustaja anda. Eriti hea oleks, kui eeltähtajaks jõuab nõustamisele ka projekti tegevuskava.

Lisaks pakuvad keskuse nõustajad ka pikemaajalist nõustamisprogrammi. Nõustamisprogramm sisaldab kokku umbes 6 tundi tööd nõustajaga. Programmis osalemise soovist anna teada programmi koordinaatorile. Üldjuhul on nõustamisprogramm mõeldud taotlejatele, kes on läbinud eelnevalt projektikirjutamise koolituse või projektikirjutamise talgud, kuid vajavad lisatuge projektitaotluse lõpuni viimiseks.

Näiteks on nõustamisprogrammist kasu, kui:

  • soovid abi ja toetust projektitaotluse ettevalmistamisel;
  • tahad küsida nõu kindlate projektitaotluse osade kohta (nt kuidas kasutada Noortepassi, kuidas kirjeldada projekti käigus omandatavaid oskusi jms).

Pikaajaline nõustamine toimub otsekontakti teel või üle interneti. Programmis osalemine eeldab, et oled koos meeskonnaga valmis ka omalt poolt aega panustama ja taotluse esitama.