Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Too maailm endale koju – hakka võõrustajapereks!

28.november – 6.detsember on Eesti peredel harukordne võimalus avada oma kodu mõnele särtsakale välisnoorele, kes jagaks oma kultuuri ja kogemusi, kuid ennekõike õpiks tundma elu Eesti moodi. Rahvusvahelises õppeprogrammis Up With People (UWP) kannavad ühte olulisemat rolli võõrustajapered. Need on perekonnad, kes avavad oma uksed reisivatele noortele, pakkudes neile peavarju ja tõelist kohaliku kultuuri kogemust.

Tükikese maailma kojutoomine on lihtne: piisab suurest soovist võõrustada toredat noort inimest (või noori inimesi), pakkudes talle magamisaset, hommiku- ja mõningaid õhtusööke, transporti kohtumispaika ja tagasi koju, turvalist ja meeldivat kodust keskkonda, võimaldades tal tundma õppida teda võõrustavat perekonda, kogukonda ja kultuuri. Lisaks unustamatule kogemusele ja rahvusvahelisele sõprussuhete tekkimisele, saab iga võõrustajapere kaks piletit 3. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuvale vaatemängulisele unikaalsele UWP muusikalisele etendusele!

Kui soovid end UWP maailmaga siduda ning mõnd välismaa noort võõrustada, võta ühendust meiliaadressil blopez@upwithpeople.org

UWP on ülemaailmne noorteorganisatsioon, mis pakub noortele vanuses 17 – 29 eluaastat ainulaadset võimalust ennast teostada kultuuridevahelise suhtluse, vabatahtliku töö projektide ja professionaalse muusikalise etenduse kaudu.

Igal aastal reisib umbes 20 riigist pärit ja ligi 100 noorest koosnev trupp eelnevalt paika pandud marsruudil pool aastat mööda maailma (enamasti USA’s, Kanadas, Euroopas aga ka Aasias). Igas linnas veedetakse umbes üks nädal – elatakse kohalikes peredes, osaletakse sihtkoha noortega seotud sotsiaalsetes koostööprojektides, suheldakse kogukonnaga ning esinetakse kogu perele mõeldud energilise ja kaasaegse muusikalise etendusega.

Organisatsiooni kohta rohkem infot leiad UWP kodulehelt.