Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

#DiscoverEU

Järgmine kandideerimise tähtaeg: 21.04.2022 13:00

DiscoverEU on Erasmus+ programmi tegevus, mis annab 18-aastastele Euroopa noortele võimaluse rongiga reisides Euroopat avastada. Selle käigus õpitakse tundma erinevaid kultuure, saadakse uusi tutvusi ning harjutatakse võõrkeeli.

Tasuta reisipassi võitmiseks tuleb osaleda konkursil, mis toimub Euroopa Noorteportaali kaudu kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. Iga riigi noortele on ette nähtud kindel arv rongi reisipasse. Interrail on Euroopa-sisene piirideta rongireisimise süsteem, kus ühe rongipassiga on võimalik reisida ligi 30-s programmiga liitunud Euroopa riigis.

Osaleda saavad kõik noored, kes on 18-aastased, mõne Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsusega ja kes plaanivad reisida ühe päeva kuni ühe kuu. Alguspunkt peab olema Euroopa riik. Osalema on oodatud ka erivajadustega noored. Selle hõlbustamiseks kaetakse ka seotud kulud (näiteks saatja, juhtkoer, vms).

Sisu Moodul

  • sinu reis algab riigist, mis on Euroopa Liidu liikmesriik, näiteks Eestist;
  • sinu reis kestab minimaalselt ühe päeva ja maksimaalselt ühe kuu;
  • sa plaanid reisida vähemalt ühte välisriiki, mis on samas ka Euroopa Liidu liikmesriik;
  • sinust saab valituks osutumise korral DiscoverEU saadik, kes näitab oma reisi kulgu kas fotode või blogimisega ja kasutab selleks viidet #DiscoverEU.

Kutsu sõbrad kaasa!

Reisida saab nii üksi kui ka kuni viieliikmelise rühmana. Selleks valib rühm enda hulgast välja rühmajuhi, kes täidab kandideerimisvormi ning saab koodi, mida seejärel kasutavad registreerumiseks ka teised liikmed. NB! Grupipiletile kandideeritakse vaid juhul, kui kõik liikmed on oma avalduse korralikult ära esitanud.

Aastatel 2018–2019 seni DiscoverEU-st osa võtnud Eesti noorte arv:

  1. voorus kandideeris 284 noort, passi sai 40 noort;
  2. voorus kandideeris 256 noort, passi sai 44 noort;
  3. voorus kandideeris 150 noort, passi sai 51 noort;
  4. voorus kandideeris 273 noort, passi sai 56 noort.

Kandideerimine
Reisi planeerimine

Mõistsin oma reisil, kui vähe on inimesel tegelikult asju vaja ja kui vähe on meil vaja selleks, et tunda ennast hästi ja õnnelikuna

Karoliina, osaleja