Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Reisi planeerimine

Valituks osutumise järel saadab Euroopa Komisjoni poolt määratud reisikorraldusfirma reisi broneerimisvormi. Selles saad valida paindliku ja kindlaksmääratud reisi vahel. Mille poolest need erinevad?

Paindlik reis Kindlaksmääratud reis
Kuupäevad, mil sa reisid, on paindlikud. Vaatamata sellele on reisipiletil alguskuupäev. Alates sellest kuupäevast on reisipilet kehtiv ühe kuu jooksul. Pead valima kindlaksmääratud reisikuupäevad ja sihtkohad, mida ei saa enam pärast broneerimisvormi esitamist muuta.
Sul on ühe kuu jooksul kindel arv reisipäevi rongiga reisimiseks. Paindlik reis võimaldab sul reisida paljudesse ELi riikidesse! Saad külastada kuni kahte riiki, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal Euroopa Liidu liikmesriigid. Nende riikide hulka ei arvata riiki, kust sa reisi alustad, ning neid riike, mida sa sihtkohta reisides läbid.

Sa võid reisida järjestikustel päevadel või kasutada reisipäevi reisiperioodi eri aegadel. Arvesta sellega, et teatud rongipileteid on vaja ette broneerida. See võib osutuda vajalikuks mõningate kiir- ja öiste rongide puhul.

Euroopa Komisjon rongipiletite broneerimisega seotud lisakulusid ei kata.

Piletite maksimaalne eelarve on 251 eurot. Seega pead tagama, et sinu soovitud marsruut jääks selle piirsumma raamesse.

 

Sinu valitud teekonna põhjal teeb reisifirma broneeringud ning saadab sulle vajamineva info ja piletid.

  • NB! Interraili mõttes on Balti riigid (Eesti, Läti, Leedu) “must auk”, kus Interrail ei toimi. Lähimad kohad, kust reisi alustada, on Helsingi, Stockholm ja Varssavi. Sellisel juhul reisikulud reisi alguspunkti kompenseeritakse.
  • NB! Tähtis on aru saada, et kuigi reisipiletid on tasuta, siis reisimisega kaasnevad ka muud kulud – nt toit, majutus, ja meelelahutus, mis tuleb reisijal ise tasuda.
  • Kandideerimisvormis tuleb valida, kas reisid üksinda või grupina. Grupijuhiks määratud noor täidab esmalt ühise kandideerimisvormi ning ülejäänud liikmed ühinevad kandideerimiskoodi abil rühmaga ja täidavad omakorda vormi, kus esitavad isikuandmed. Rühma kandideerimisvormi hinnatakse ühe avaldusena. Kui oled plaaninud reisida üksinda, aga sooviksid siiski nautida teiste reisijate seltskonda, anna oma huvist teada DiscoverEU Facebooki grupis.
  • Reisi planeerides võib olla inspiratsiooniks Euroopa kultuuripärand. Külasta näiteks Euroopa kultuuripealinnu, osale mõnel festivalil või kunstiüritusel. Ehk eelistad jalutada muuseumides või külastada mõnd loodusparki? Avastada on palju!