Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kandideerimine

Igal aastal toimub kaks kandideerimisvooru – kevadel ja sügisel. Kandideerimiseks pead klõpsama nupul „Kandideeri siin“, mis ilmub Euroopa Noorteportaali DiscoverEU alalehe paremasse ülanurka siis, kui kandideerimisperiood avatakse.

Kandideerimisvorm koosneb kuuest osast:

  • Alustuseks kontrollitakse vastavust konkursi peamistele tingimustele. Selleks tuleb märkida oma sünniaeg ja kodakondsus. Lisaks pead nõustuma konkursitingimustega.
  • Seejärel märgi, kas plaanid reisida üksi või kuni viieliikmelise rühmana
  • Järgmise sammuna esita enda kehtiv e-posti aadress, mille kaudu toimub edasine suhtlus Euroopa Komisjoni ja reisikorraldusfirmaga. Euroopa Noorteportaalist saadetakse automaatne e-kiri, et kontrollida e-posti aadressi kehtivust.
  • Siis palutakse sul esitada oma isikuandmed: kodakondsus, sünnikuupäev, ees- ja perekonnanimi, sugu, kontakt, elukohariik ja -piirkond, praegune tegevus (töö/õpingud), isikutunnistuse või passi number jne. Piiratud liikumisvõime või muu puude korral saab seal ka enda erivajadus(t)est teada anda.
  • Kui isikuandmed on esitatud, tuleb osaleda viktoriinis, mis sisaldab viit valikvastustega küsimust. Lisaks on nn viigiküsimus, mis aitab konkursi komisjonil langetada otsuse võrdselt vastanute vahel.
  • Lõpuks küsitakse infot plaanitava reisi ning varasema reisikogemuse kohta. Need vastused ei mängi valikuprotsessis rolli, vaid leiavad kasutamist programmi statistika kogumiseks. Plaanitava reisi osas saab vastuseid hiljem ka muuta.

Kõik kandidaadid saavad pärast kandideerimisvormi esitamist Euroopa Noorteportaali vahendusel kinnitava e-kirja. Selles antakse infot registreerimisest, kandideerimise kood ja aeg, mil pileti saajad teatatakse. Otsuse kohta tuleb info ligikaudu 1,5 kuud pärast konkursi lõppu. Teavituskirja saavad nii koheselt valituks osutunud kui ka ootenimekirja lisatud kandidaadid.