Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“Paberlennukiga Euroopasse” võitjad üllatasid aususe, inspiratsiooni ja värvikusega

Aprillikuu jooksul kogusid Eurodesk Eesti ja Noorteagentuur noorte õpirändurite lugusid. Konkursile “Paberlennukiga Euroopasse” saadeti kirju, pilte ja videosid nii Erasmus+ noortevahetustest, noorsootöötajate õpirändest kui ka Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtliku töö projektidest. Eesti noored on kogunud mälestusi nii põhjast kui lõunast, idaservast lääneni: Portugalist, Saksamaalt, Venemaalt, UK-st, Norrast, Kreekast, Tšehhist ja Soomest. Laekunud lugude hulgast valis žürii välja kolm enim silmapaistvat kogemuslugu, mille avaldame täna, Euroopa päeval.

Euroopa Liit investeerib igal aastal noorte eurooplaste arengusse miljardeid. Õpiränded, vabatahtlik töö ja noorteprojektid on võimalikud just tänu EL-i ühele edukamale programmile Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus. Tänu neile avaneb kõigil kodanikel võimalus oma kodukohas ja Euroopas soovitud muutuseid ellu kutsuda.

Ja nüüd teie ees parimad kogemuslood Paberlennukiga Euroopasse lugude konkursilt.

Auhind “kõige kaasahaaravam lugu”

Oma lugu vabatahtlikuna jagab 25-aastane Heliis Nemsitsveridze Harjumaalt. Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus viis uudishimuliku Heliisi Venemaale, kus ta koges omal nahal vabatahtliku rolli ilu ja valu idanaabri omapärases mahlas. Siiras kirjatükis kirjeldab ootamatult oma teenistuse katkestama pidanud noor oma ülesandeid, aga ka suurriiki ennast: selle inimesi ja stereotüüpe, suurlinnu ja väikseid kiikse. Heliisi lugu jätab vähesed külmaks. Ettevaatust! Pärast lugemist võid tunda suurt soovi isegi vabatahtliku teekond jalge alla võtta. Loe Heliisi auhinnatud lugu SIIT!

 

Auhind “kõige inspireerivam lugu”

17-aastane Eeva Vitsut Viljandimaalt sai võimaluse osaleda Erasmus+ programmis läbi kooli. Tervise, tarbimise ja toitumise teemaline projekt viis Eeva nii Norra kui ka Saksamaale. Muuhulgas saab kirjatükist selgeks, mis riik toodab enim elektroonilist prügi, kuidas Saksamaal kuulsaks saada, kas koolisüsteem on terves Euroopas samasugune ja mis tunde projektis osalemine Eevale andis. Eeva lugu on üks inspireerivamaid, sest näitab nii hästi, kuidas saab väliskogemust lahti mõtestada isikliku arengu heaks.
Loe Eeva inspireerivat lugu SIIT!

Auhind “kõige motiveerivam lugu”

19-aastane Andriana Lomakina Harjumaalt valis oma kogemuse jagamiseks video! Vaata ja kuula, millise elamuse pakkus sel kevadel noorsootöötajate õpiränne Portugalis, kes olid koolituse esinejad ning kuidas osalejad omavahel läbi said. Andriana videost kandub edasi värske projektist kogutud energia ja positiivsus, mis paneb ennastki noorteprojekti kibelema. Vaata Andriana sütitavat videot SIIT!

 

Teisi konkursile esitatud lugusid ja muid põnevaid blogipostitusi projektidest leiad Noorteagentuuri blogist.

Eurodesk Eesti tänab kõiki jutustajaid, kes võtsid vaevaks vormida oma kogemused lugudeks. Palju õnne, Heliis, Eeva ja Andriana! Teid ootavad auhinnad, mille kättesaamiseks võtke palun Noorteagentuuriga ühendust.