Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noorsootöötajate õpiränne

Noorsootöötajate õpiränne toetab noorsootöötajate erialast arengut läbi rahvusvaheliste seminaride, koolituste, kontaktseminaride, õppevisiitide ja muu sarnase.

Lisaks pakutakse töövarjutamise ja -jälgimise võimalusi välisriikide aktiivsetes noorsootööorganisatsioonides. Kõiki neid tegevusi saab kombineerida ning kujundada vastavalt inimese vajadustele ja soovitud mõjule.

Programmis osalevate noorsootöötajate erialane areng aitab kaasa ka organisatsiooni arengule ja jätab selge märgi osalenu tööle noortega. Kõiki omandatud õpiväljundeid, sealhulgas materjale, meetodeid ja tööriistu peaks edasi levitama ning arendama. Sellega arendatakse kogu noorsootöö valdkonda ning toetatakse noortepoliitika kujundamist.

Küsi lisainfot!

Kui sul on huvi viia ellu noorsootöötajate õpirände projekti, aga sa pole päris kindel oma idee sobivuses Erasmus+: Euroopa Noored programmiga, siis võta ühendust noortevaldkonna õpirände koordinaatoriga.

Korduma kippuvad küsimused

Eesti agentuurile esitatud taotlus peab olema kirjutatud kas eesti või inglise keeles.

Osalema oodatakse noorsootöö tegijaid, kellel on vaja arendada oma pädevusi igapäevatööks noortega. Noorsootöötajate õpiränne ei ole suunatud õpetajatele, v.a need õpetajad, kes töötavad noortega ka formaalhariduse väliselt (nt huviringide juhendajad).

Ei või. Lähtuda tuleb üldisemalt noortevaldkonna arendamisest. Seda saab teha näiteks läbi uuenduste rakendamise või edendades noorsootöö tunnustamist. Loodavate tööriistade ja praktika puhul on oluline, et neid saaks kasutada ka teised organisatsioonid.