Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noorsootöötajate õpiränne

Noorsootöötajate õpiränne toetab noorsootöötajate erialast arengut rahvusvaheliste seminaride, koolituste, kontaktseminaride, õppevisiitide ja muu sarnase kaudu.

Lisaks pakutakse töövarjutamise ja -jälgimise võimalusi välisriikide aktiivsetes noorsootööorganisatsioonides. Kõiki neid tegevusi saab kombineerida ning kohandada inimese vajadustele ja soovitud mõjule.

Programmis osalevate noorsootöötajate erialane areng aitab kaasa ka organisatsiooni arengule ja jätab selge märgi osalenu tööle noortega. Kõiki omandatud õpiväljundeid, sealhulgas materjale, meetodeid ja tööriistu peaks edasi levitama ja arendama. Sellega arendatakse kogu noorsootöö valdkonda ja toetatakse noortepoliitika kujundamist.

Küsi lisateavet!

Kui sul on huvi viia ellu noorsootöötajate õpirände projekti, kuid sa ei ole päris kindel oma idee sobivuses  programmiga Erasmus+: Euroopa Noored, siis võta ühendust noortevaldkonna õpirände koordinaatoriga.

Korduma kippuvad küsimused

Eesti agentuurile esitatud taotlus peab olema kirjutatud kas eesti või inglise keeles.

Osalema oodatakse noorsootöö tegijaid, kellel on vaja arendada oma oskusi igapäevatöös noortega. Noorsootöötajate õpiränne ei ole mõeldud õpetajatele, välja arvatud need õpetajad, kes töötavad noortega ka väljaspool formaalharidust (nt huviringide juhendajad).

Ei või. Lähtuda tuleb üldisemalt noortevaldkonna arendamisest. Seda saab teha näiteks uuenduste rakendamise kaudu või edendades noorsootöö tunnustamist. Loodavate tööriistade ja praktika korral on oluline, et neid saaks kasutada ka teised organisatsioonid.