Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Ära oota muutust. Parem maailm on sinu teha! Vaata, kuidas projektiga alustada!

Millest alustada, kui soovid projekti teha? Projekti kirjutamine ja täide viimine võib esmapilgul tunduda hirmus suur ettevõtmine, kuid jää meiega ning selgitame kiirelt ning lihtsalt, kuidas 4 sammuga idee projektitaotluseks vormida. Meil on igaks olukorraks välja pakkuda toetav tööriist, videomaterjal või abikäsi.

 

Samm 1: IDEE & PROJEKTI TÜÜP

Kõik saab alguse ideest ja mõttest, kuidas elu kodukandis või laiemalt maailmas paremaks teha. Kui oled märganud vajadust muutuseks, vali välja endale sobiv projektitüüp. Erasmus+ programmis on noortel võimalus ellu viia ja osaleda noortevahetuses või noorte osalusprojektis. Noorsootöötajad saavad osaleda noorsootöötajate õpirändes ja strateegilises koostöös.

Euroopa Solidaarsuskorpusega saad kirjutada kohaliku solidaarsusprojekti või minna vabatahtlikku teenistusse.

Kui sul on idee, aga ei tea päris täpselt, millisesse programmi see sobib, kasuta meie ideevormi. Anname sulle nõu, kuidas edasi liikuda!

Samm 2: MEESKOND

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse  projektid ei ole kindlasti sooloprojektid, vaid eeldavad head meeskonnatööd. Kutsu kampa sõbrad, kooli- või trennikaaslased. Noorteprojekte leidub kõigile vanuses 13-30. Tegijate tuumikgrupp võiks olla vähemalt 4- või 5-liikmeline ning meeles tasub pidada, et noortegrupi puhul on vaja vähemalt ühte täisealist grupijuhti, kes toimetab rahaasjadega ning kirjutab alla lepingule.

Samm 3: PROJEKTI PARTNERID

Rahvusvaheliste projektide puhul on vajalik vähemalt üks välispartner. See võib olla teine noortegrupp või -organisatsioon mõnes Euroopa riigis, keda huvitab sinu projektiidee ja tahab kaasa lüüa projektitegevustes. Mõned kanalid partnerite leidmiseks:

1. Isiklikud kontaktid – võta ühendust sõprade ja tuttavatega välismaal ning uuri võimalusi;

2. Facebooki grupid, nt siin ja siin;

3. OTLAS rahvusvaheline andmebaas.

4. Osale programmi Erasmus+: Euroopa Noored väliskoolitustel.”

Vaata siit teisigi võimalusi!

Samm 4: TAOTLEMINE

Nüüd, kui projektitüüp on valitud ning meeskond koos, asu aga julgelt projekti kirjutama.

Projektitaotluste tähtaegasid on aastas kaks.

Pea kindlasti meeles, et hilinenud taotlusi arvesse ei võeta, seega on abikõlbmatud ka projektid, mis on esitatud 1 sekund hiljem ehk kell 13.00.01.

Vaata videost, kuidas kulgeb taotluse täitmine!

 

Agentuur soovitab alati oma projektitaotlus esitada juba eeltähtajaks – nii saad meie nõustajatelt konstruktiivset tagasisidet ja häid näpunäiteid taotluse täiustamiseks!

Kui soovid, et nõustaja vaataks sinu taotluse üle ning annaks sellele tagasisidet, saada eeltähtajaks taotlus e-posti aadressile noustamine@harno.ee. Eeltähtaja nõustamiseks ei pea projekt olema täielikult valmis, kuid mida küpsem on projekt, seda sisukamat tagasisidet saab nõustaja anda

Palju õnne! Oledki valmis alustama projektitaotluse kirjutamist. Soovitame kindlasti läbi lugeda ka Euroopa Solidaarsuskorpuse taotlemisjuhised ja/või Erasmus+ taotlemisjuhised. Kui protsess tundub hirmutav või jääd millegagi jänni, siis pöördu julgelt meie koordinaatorite poole – nad on alati valmis aitama!