Suuremahuline koostööprojekt
Suuremahulised koostööprojektid on ainulaadne võimalus arendada ja jagada uuenduslikke tavasid ning parandada noortevaldkonnas tehtava töö kvaliteeti.
2024. aasta taotlustähtajad suuremahulisteks koostööprojektideks on 5. märts ja 1. oktoober. Vaata kõiki Erasmus+ programmi taotlustähtaegu siit.
Koostööd võib teha nii noortevaldkonnas endas kui ka valdkondadeüleselt. Projektid võimaldavad saada rahvusvahelisi kogemusi, suurendada oma võimekust ning luua kvaliteetseid ja uuenduslikke lahendusi.
Koostööprojektid aitavad ellu viia väga eriilmelisi tegevusi, kui on ära põhjendatud, et valitud tegevused on eesmärkide saavutamiseks sobivaimad.
Suuremahulised koostööprojektid võivad keskenduda ainult noortevaldkonna arengule ja väljakutsetele, kuid valdkondadeüleste probleemide lahendamisel võib kaasata ka näiteks haridus- ja koolitusvaldkonda ja erasektorit.
Enne projektitaotluse kirjutamist on mõistlik tutvuda taotlejate abimaterjalidega.
Sisu Moodul
Koostööprojektide prioriteedid noortevaldkonnas
- kodanikuaktiivsuse ning noorte algatusvõime ja ettevõtlikkuse, sealhulgas sotsiaalse ettevõtluse edendamine
- noorsootöö kvaliteedi, innovatsiooni ja tunnustamise parandamine
- noorte tööalase konkurentsivõime suurendamine
- poliitika, teaduse ja praktika vaheliste seoste tugevdamine
Võimalikud tegevused
- noorsootöö materjalide ja meetodite arendamine, pedagoogilised lähenemised ja vahendid
- noortevaldkonna organisatsioonide võimekuse suurendamise ja võrgustiku loomisega seotud tegevused
- projektipõhine koostöö, üksteiselt õppimine, töötoad, virtuaalsed laboratooriumid, virtuaalsed koostöökeskkonnad
- strateegiliste koostööplaanide väljatöötamine ja elluviimine
- info-, juhendamis-, nõustamis- ja koolitustegevused
- noortevaldkonna uuringud ja võrdlevad analüüsid
- noorsootöö kvaliteedistandardite ja pädevusprofiilide loomine
- noorsootöö kvaliteedi tagamise, tunnustamise ja hindamise parandamine
- rahvusvahelised koolitus- ja õppetegevused
Kindlasti ei ole see nimekiri lõplik ning iga taotleja peaks projekti loomisel lähtuma just enda eesmärkidest ja oodatavatest tulemustest.
Küsi lisateavet!
Kui sul on huvi rahvusvahelist koostööprojekti ellu viia, kuid sa ei ole päris kindel oma idee sobivuses programmiga Erasmus+: Euroopa Noored, siis võta ühendust noortevaldkonna arendusprojektide koordinaatoriga.
Korduma kippuvad küsimused
KA2 suuremahulisi koostööprojekte saab teha nii noortevaldkonnas kui ka kutse-, täiskasvanu-, kõrg- või üldharidusvaldkonnas. Millisesse valdkonda peaksin projekti esitama?
Projekti esitamisel tuleb lähtuda valdkonnast, mis saab projekti elluviimisest enim kasu. Kui projekti raames täiendatakse näiteks kokanduse õppekava, edendab projekt eeskätt kutsehariduse valdkonda. Kui projekti käigus arendatakse üldhariduskoolide õpetajate erialast pädevust, siis võiks ka projekti esitada üldharidusvaldkonnas. Noortevaldkonnas rahastame aga selliseid projekte, millel on väga selge seos noortevaldkonna ja noorsootööga. Hea koostööprojekt keskendub noortevaldkonnas olulistele probleemidele ning aitab neid rahvusvahelises koostöös süsteemselt ja jätkusuutlikult lahendada.
Kui pikk võib noortevaldkonna KA2 suuremahuline koostööprojekt olla?
Noortevaldkonna KA2 projekt võib ametlikult kesta 12–36 kuud.
Mitu partnerit peab suuremahulisse koostööprojekti kaasatud olema?
Strateegilist koostööprojekti saab noortevaldkonnas minimaalselt ellu viia kolme programmiriigi koostöös.
Kas projekti võib kaasata ka partnerriike?
Jah, strateegilise koostöö projekti võib kaasata ka kõiki partnerriike, v.a Venemaa ja Valgevene. Projekti põhifookus peab aga olema Eesti ja Euroopa noortevaldkonna arengul, mistõttu tuleb partnerriike kaasates hästi põhjendada nende rolli ja panust projekti tulemuste saavutamisel. Tooge esile, milliseid eksperditeadmisi või kogemusi on partnerriikide noorsootöötajatel või noortevaldkonna organisatsioonidel pakkuda, mis toetavad ja tugevdavad noorsootöö elluviimist Eestis või teistes kaasatud Euroopa riikides.
Mis keeles peab taotluse esitama?
Eesti agentuurile on võimalik taotlusi esitada nii eesti kui ka inglise keeles. Kuna koostööprojektide korral on väga oluline planeerida projektitegevusi koos partneritega, võib olla praktilisem teha seda inglise keeles.