Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Projektitegijate väljakutse viimane nädal

Euroopa Noortel toimus juba teist korda projektitegijate väljakutse – kes suudavad vaid ühe kuuga panna kokku tõsiseltvõetava Erasmus+ või Euroopa Solidaarsuskorpuse noorteprojekti? Noorte ülesandeks oli projekti kõrvalt teha ka iganädalasi vloge, et näidata teistelegi, kuidas see projekti tegemise teekond välja näeb. Neljandaks nädalaks oli väljakutsesse alles jäänud 2 tugevat meeskonda.

 

Haanimaa Noored said oma solidaarsusprojekti edukalt esitatud. Sirleni sõnul oli see üks korralik seiklus – tehti palju tööd ja nähti vaeva, kuid kogu kogemus ise oli õpetav ja inspireeris ka edaspidi end rohkem proovile panna. Noori toetav noorsootöötaja Mariann väljendas uhkust meeskonna üle ja ei jõua projekti enda ellu viimist ära oodata. Miia-Heleene jagas tulevastele projektitegijatele kolm olulist soovitust – varu aega, pane kokku suur meeskond ja tehke koostööd. Ta kindlasti soovitab ka teistel härjal sarvist haarata ja midagi sellist isegi proovida.

 

Ka teine meeskond, Inner Rhythm sai oma erasmus+ noorteprojekti edukalt esitatud, kuid viimased hetked olid väga pingelised, sest kontakt projektipartneritega puudus – õhtul enne esitamist kukkus Facebooki server kokku ja järgneval päeval selgus, et Sitsiilias oli tornaado põhjustanud elektrikatkestused. See kogemus andis väärtusliku õppetunni – partneritega tuleks suhelda palju varem.

Noorte sõnul sai nende planeeritud terviseteemaline noortevahetus paberile kirja nii nagu esialgselt planeeritud, kuid veelgi paremini. Noored on rahul tulemusega, sest nii lühikese aja jooksul sai kooli ja kõige muu olulise kõrvalt õigeks ajaks projekt kirjutatud. Noortevahetus toimuks järgmise aasta suvel, kui kool on läbi saanud ja organiseerijatel endal juba rohkem aega. Lisaks saadi juurde palju uusi oskuseid, sealhulgas ka videote monteerimine.

 

 

Projektid esitatud ja nüüd on järel vaid oodata vastuseid. Positiivse vastuse korral saab endale sobival ajal hakata oma ideesid ka päriselt ellu viima. Seni aga on noortel võimalik nautida väljakutse auhindasid – kingitus.ee kinkekaarte, millega saab mõnusalt tähistama minna.

 

Vaata ja loe, kuidas möödusid noorte eelmised kolm nädalat:

Projektitegijate väljakutse esimene nädal

Projektitegijate väljakutse teine nädal

Projektitegijate väljakutse kolmas nädal