Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Head näited

Wings of dreams
Teostaja:
MTÜ Päikeseratas
2012 suvel saatis Eesti organisatsioon MTÜ Päikeseratas kolm Tartu neiut Kaidi, Kaie ja Veronika Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti Hispaaniasse, kus nad tegid tööd kohalike laste ja noortega. Tööd tehti nii vastuvõtvale partnerile Don Bosco´le kuuluvas noortekeskuses kui ka samal ajal toimunud pimedatele lastele mõeldud laagris. Pimedate lastega tegelemine oli eriti südamelähedane Veronikale, kes ka ise sünnist saadik pime on. Põhiliseks tööks oli lastega suhtlemine, mängimine ja muul moel nende vaba aja sisustamine. Koos tutvustati Hispaania noortele ka eesti rahvamuusikat ja –laulu.

ILC Volunteers on the Move
Teostaja:
 Estonian UNESCO Youth Association
Oma Euroopa vabatahtliku teenistuse käigus filmis Hispaaniast pärit vabatahtlik Alberto Perez Gonzalez üle Eesti toimuvaid noortevaldkonna sündmusi ning levitas tehtud videosid laiemalt, et ka teised organisatsioonid ja noored saaksid teada, milliseid ettevõtmisi Eesti noorsootöös toimub. Projekt tugevdas organisatsioonidevahelist koostööd ja muutis kohaliku noorsootöö nähtavamaks. Alberto tegi aastaga 15 videot ja laadis need üles meie videoveebi.

Euromed Mosaic of Art and Culture
Teostaja: MTÜ Explore
Vabatahtlik Tanja Dibou õppis oma Euroopa vabatahtliku teenistuse käigus paremini tundma araabia, islami ja kristlikku kultuuri ja omandas teadmisi Palestiina põgenike olukorrast, nähes, mil viisil säilitavad põgenikud välisriigis oma kultuuri ja identiteedi. Vabatahtlik õpetas Palestiina põgenikelaagris Yarmouk asuvas Jafra noortekeskuses lastele inglise keelt, viis läbi kunsti ja kultuuri teemalisi töötubasid ning aitas Damaskuse nukuteatris ette valmistada kahte etendust ja korraldada teatrifestivali.

Children and Adolescents Centre Öökull
Teostaja:
MTÜ Öökull   
Euroopa vabatahtliku teenistuse projektiga said oma esimese töökogemuse Sloveenia, Leedu ja Belgia töötud ja alaealised noored. Vabatahtlikud töötasid riskioludes elavate noortega laagrites ja töömalevas, arendades oma koostöö- ja toimetulekuoskusi ning suurendades enesekindlust.

Loe veel projektinäiteid meie blogist või Euroopa Noored programmi aastaraamatutest (2004-2013).