Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Aeg muutusteks! Käes on Euroopa Noortenädal!

Aeg muutusteks! 24. maist 30. maini tähistatakse järjekordset Euroopa Noortenädalat. Noortenädala teema on “Tulevik on meie kätes.” Paremat homset on meil võimalik luua oma tänaste tegudega, mistõttu on meis juba praegu jõud luua muutuseid ning neid ellu viia!

Noortenädala raames toovad Euroopa Noored ja Eurodesk Eesti kõigi huvilisteni õpirändurite ja projektitegijate inspireerivad lood. Hoia meie sotsiaalmeedial silm peal, et saaksid piiluda rahvusvahelise kogemuse telgitagustesse läbi Instagrami takeover-ite, mängida noortekas temaatilisi mänge või osaleda mälumängus. Kõik sündmused leiad Noortenädala interaktiivselt kaardilt. Kas usud, et tulevik on noorte kätes? Loe edasi, millised võimalused on sul muuta maailma ja iseennast!

Reisi, proovi, kasva Erasmus+ programmiga!

Erasmus+ noorteprogramm pakub põnevat avastamist kõigile 13-30-aastastele noortele. Õppimist toetavad projektid saab oma äranägemise järgi organiseerida või kaasa lüüa juba olemasolevates projektides – kulud katab Euroopa Liidu programm. Pärnu noored võtsid ette merereostusega võitlemise ja kutsusid seltsi Horvaatia ja Gruusia noored ning muusiku NOËP. Ida-Virumaa noored kutsusid külla Portugali, Soome ja Slovakkia noored, et arutada valeinfo ja meedia kirjaoskuse teemal. Eliise lugu on aga heaks näiteks, et kord projektipisiku saanuna leidub pidevalt uusi seiklusi igas Euroopa nurgas. Vaata, milliseid projekte saad ise ette võtta ⬇⬇

Rahvusvahelistes noortevahetustes

Rahvusvaheline noortevahetus on eri Euroopa riikide noorte omavaheline kohtumine, mille jooksul tegelevad noored enda jaoks oluliste teemadega ja kogevad teistmoodi õppimist. Põhitegevus on rahvusvaheline noorte kohtumine ja oma tegevusprogrammi elluviimine (5-21 päeva) Eestis või mõne partneri koduriigis!

Noorte hääl kuuldavaks osalusprojektides!

Saabuv sügis toob taas teemaks noorte osaluse otsustamises – kasuta võimalust demokraatia tundma õppimiseks! Noorte osalusprojektid toetavad noorte aktiivset osalust kasutades mitteformaalseid õpiviise. Nende eesmärk on pakkuda noortele võimalust ühiskondlikel olulistel teemadel kaasarääkimiseks ja erinevate otsuste tegemise mõjutamiseks! Kusjuures osalusprojektid võivad olla nii riigisisesed kui rahvusvahelised!

Märka, teosta ja muuda Euroopa Solidaarsuskorpusega! 

Euroopa Solidaarsuskorpus on võimalus 18-30-aastastele ühiskonna probleemide märkamiseks ja kaasa löömiseks nende lahendamises! Nagu ka Erasmus+ puhul, rahastab ESKi tegevusi Euroopa Liit ning noor ei pea osalemiseks suuri kulutusi tegema.

Vabatahtlik teenistus

Vabatahtlik teenistus annab 18-30-aastastele noortele võimaluse end proovile panna, tegutsedes 2-12 kuud uues riigis, kultuuriruumis või töövaldkonnas! Teenistuse jooksul saad töötada ühes huvipakkuvas organisatsioonis, õppida uusi oskuseid, panustada kogukonda, kogemuse, kuidas on elada teises kultuuriruumis ja vabatahtliku töökogemuse, mis aitab Sul tulevikus tööturul silma paista. Muideks! Vabatahtlikku teenistust on võimalik teha ka riigisiseselt!

Vabatahtlikuna võid töötada näiteks loomade, laste või erivajadustega inimestega, panustada kooli või noortekeskuse tegevustesse, tegeleda tervise, kultuuri või säästva keskkonna edendamisega. Need on vaid mõned näited vabatahtliku teenistuse valdkondadest. Kui see tundub uskumatu, siis loe ise, kuidas Sofi andis oma panuse Toidupangas Tallinnas, Jane töötas Itaalias sisserännanutega, Saara aga korraldas filmifestivali Saksamaal.

Kui sa ei ole kindel, millisel erialal õpinguid jätkata või milline karjääritee valida, siis võib samuti abi olla vabatahtlikust tööst. Nii leidis ka endine vabatahtlik Bert oma kutsumuse tänu ESK-ile.

Kohalikud solidaarsusprojektid

Aga koduski on palju ära teha – võta sõbrad kampa ja tee solidaarsusprojekt! Kohalikud solidaarsusprojektid aitavad Sul panustada ennast puudutavate probleemide lahendamisesse kohalikul tasandil, arendada oskuseid ja saada uusi teadmisi, mida saad hiljem kajastada ka enda CV-s ning anda panuse paremasse maailma!

Näiteks Narva noored tegid oma ajakirja Narvamus, Tallinna noored disainisid sotsiaalse sõnumiga riideid, Tõrvas korraldati vaimse tervise loenguid,  Lääneranna vallas võideldi koolikiusamise vastu loomingulisusega.

Tähistame üheskoos Euroopa Noortenädalat ja tõestame, et tulevik on noorte kätes! Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus aitavad luua parema maailma!