Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortepassi tegemine

Noortepassi tegemine

  1. Noortepassi tunnistus väljastatakse selleks loodud kodulehel youthpass.eu, kus esmalt tuleb projekti esindajal end registreerida (selleks on vaja teie projekti numbrit: nt 2021-1-EE01-KA105-0XXXXX).
  2. Alguses saab ühe projekti kohta info sisestamise õiguse üks inimene, kes võib aga protsessi kiirendamiseks lisada toimetajaid, kellel on samuti õigus projektis osalejate infot sisestada. Projekti ja osalejate üldandmeid on võimalik veebilehele sisestada juba enne projekti tegevuse algust – nii saab tegevuse lõpus keskenduda eelkõige sellele infole, mis puudutab osalejate õpikogemusi.
  3. Pärast lehel youthpass.eu sisselogimist saad lisada andmeid oma projekti ja osalejate kohta (sh projekti nimetus, osalevad riigid ja partnerid, eesmärgid ja tegevused, põhilised tulemused). Osalejate andmed tasub esialgu Exceli tabelisse kirjutada (vähemalt eesnimi, perekonnanimi ja e-posti aadress) ja siis need otse veebilehele importida. Vaata ka Exceli tabeli näidist (failis on mitu töölehte!): Youthpass certificate creation__EXAMPLE_Excel_upload data_2015.
  4. Jälgi, et Noortepassi tunnistus ei kajastaks ainult projektis osalemist, vaid ka õpitulemusi (osaleja individuaalseid saavutusi ja katsumusi). Lisaks kinnitusele projektis osalemise kohta (Noortepassi tunnistuse I osa) saab ja on kindlasti ülioluline täita II osa, mis kirjeldab, mida iga projektiliige projektis õppis (eneseanalüüsi- ja -hindamise osa). Õpitut saab kirjeldada kaheksa võtmepädevuse kaudu, mis ei tähenda, et ilmtingimata peaks iga võtmepädevuse kohta midagi kirjutama. Noortepassi protsessi tähtsaim tulemus ei ole mitte tunnistus, vaid õppija suurem teadlikkus õpitust, iseendast kui õppijast (kuidas ja mida ma õpin?) ning enda pädevustest.
  5. Kinnituslehed ehk esimene ja teine lehekülg projekti kirjelduse ja osaleja andmetega on mõeldud allkirjastamiseks projekti korraldaja poolt; eneseanalüüsi osale kirjutab osaleja ise alla.
  6. Noortepassi printimiseks soovitame kasutada värviprinterit. Noortepassi tunnistuse failid salvestatakse vaikimisi PDF-vormingus.

 

NB! Kuigi Noortepassi tunnistust saab oma projektis osalejatele luua ka pärast projektitegevuste lõppu, soovitame Noortepassi protsessiga kindlasti tegeleda projekti käigus.

Noortepassiga seotud küsimustes aitab teid Maarja Tamm maarja.tamm@harno.ee