Head näited
Väikeprojektid on 2021 aasta Erasmus+ programmis täiesti uus tegevustüüp. Seetõttu võib eeskuju võtta nii varasematest strateegilistest koostööprojektidest kui ka rahvusvahelistest noortealgatustest. Häid projektinäiteid leiab nii Eestis kui ka välismaalt. Rahvusvahelisi projektinäiteid leiab SALTO participation poolist ja Eesti näiteid alljärgnevalt:
Creative Learning Cookbook
Teostaja: Estonian UNESCO Youth Association
Toimumisaeg: 2014–2016
Eesti, Läti ja Austria strateegilise koostöö eesmärk oli tõsta haridus- ja koolitustegevuste kvaliteeti formaalses ja mitteformaalses õppes, arendades uusi lähenemisi ja meetodeid ning toetades kogemuste ja vahendite levitamist.
Projekti raames kirjutati ja avaldati käsiraamatuid koolitajatele ning õpetajatele loovkirjutamise, jutustamise ja visuaalse kaasaaitamise kasutamisest õppes. Korraldati ka koolitusi, kus tutvustati ja selgitati käsiraamatute sisu ning katsetati meetodite toimimist.
Noorteraadiod – ühendades maapiirkondi!
Teostaja: Tõrva Noorte Liit
Tõrva noored, kes olid projekti toimumise hetkeks üle kahe aasta teostanud noorteraadiot Tõrva Raadio, ühendasid jõud Šotimaa noorteraadio DD8 Music’uga, et vahetada kogemusi ning areneda üksteiselt õppides. Raadiojaama organiseerimine nõuab noortelt finants- ja organiseerimisoskust, ettevõtlikkust, planeerimisvõimet ja teisi oskuseid, mis tuleviku tööturul kasuks tulevad.
Start art – Start act
Teostaja: VitaActive
Rahvusvahelise noortealgatuse eesmärgiks oli korraldada erinevaid kunsti- ja kultuuriteemalisi üritusi Narvas, Liepājas ja Riias. Ürituste abil sooviti muuta noorte vaba aja veetmine mitmekülgsemaks ning õpetlikumaks. Kunsti ja kultuuri vahendusel arutati erinevaid sotsiaalseid probleeme ning arendati noorte pädevusi. Kõrvaleesmärk oli muuta ürituste toimumiskohad üldsusele atraktiivsemaks.