Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Riigisisene vabatahtlik teenistus

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikku teenistust ei pea tegema piiriülesena, seda saab teha ka riigisisese tegevusena. Sellisel juhul jääb vabatahtlik enda koduriiki ja osaleb täistööajaga mõnes solidaarsusega tegeleva organisatsiooni töös.

Riigisisene vabatahtlik teenistus on ette nähtud 18–30-aastasele vähemate võimalustega noorele, kes ehk ei ole valmis või ei soovi minna välismaale teenistust tegema. Üldjuhul on riigisisese teenistuse tingimused sarnased piiriülese vabatahtliku teenistusega. Teenistust on kahte tüüpi: lühiajaline (2 nädalat kuni 2 kuud) ja pikaajaline (2–12 kuud).

Riigisisene teenistus leiab aset oma koduriigis, kuid ei pea toimuma noore kodulinnas. Näiteks võib Viljandist pärit noor teha enda teenistust Narvas või vastupidi. Vabatahtlikule on tagatud (vajaduse korral) majutus, kaetakse ka toidukulud, taskuraha ja transport töökohta. Vajaduse korral tagatakse noorele ka ravikindlustus.

Vabatahtlikuks minemise protsess on sarnane piiriülese teenistusega ehk esimese sammuna tasub end kirja panna Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis. Loe selle kohta lisateavet siit.

Loe ka Sheryli vabatahtlikust tööst Tallinnas, et saada inspiratsiooni ka enda teenistuseks!

Sheryli vabatahtliku lugu: Iga uus kogemus õpetab midagi vajalikku