Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Siseriiklik vabatahtlik teenistus

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikku teenistust ei pea tegema piirideülesena, seda saab teha ka siseriikliku tegevusena. Sellisel juhul jääb vabatahtik enda koduriiki ja osaleb täistööajaga mõnes solidaarsusega tegeleva organisatsiooni töös.

Siseriiklik vabatahtlik teenistus on ette nähtud 18-30-aastasele vähemate võimalustega noorele, kes ehk ei ole valmis või ei soovi minna välismaale teenistust tegema. Üldjuhul on siseriikliku teenistuse tingimused sarnased piirideülese vabatahtliku teenistusega. Teenistust on kahte tüüpi: lühiajaline (2 nädalat – 2 kuud) ja pikaajaline (2 kuud – 12 kuud).

Siseriiklik teenistus leiab aset oma koduriigis, kuid ei pea toimuma noore kodulinnas. Näiteks võib Viljandist pärit noor teha enda teenistust Narvas või vastupidi. Vabatahtlikule on tagatud (vajadusel) majutus, kaetakse ka toidukulud, taskuraha ning transport töökohta. Samuti tagatakse noorele ka vajadusel ravikindlustus.

Vabatahtlikuks minemise protsess on sarnane piirideülese teenistusega ehk esimese sammuna tasub end kirja panna Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis. Loe selle kohta lisaks siit.

Loe ka Sheryli vabatahtlikust tööst Tallinnas, et saada inspiratsiooni ka enda teenistuseks!

Sheryli vabatahtliku lugu: Iga uus kogemus õpetab midagi vajalikku