Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Head näited

Kultuuriklubi

Teostaja: MTÜ Vändra noored

Toimumisaeg: 01.05.2019 – 30.09.2019

Eelarve: 2500 €

Projekti eesmärgiks oli pakkuda Vändra aleviku noortele kohta ja võimalusi vabaaja ja kultuuritegevusteks, sest piirkonna noortel napib võimalusi vaba aja sotsiaalseks, ennast arendavaks ja kasulikuks sisustamiseks. Kasutuna seisev hoone avati taas alevirahvale ja muudeti kasulikuks. Suuremaks eesmärgiks oli noorte ja täiskasvanute lõimumine, mis väga hästi välja tuli just lauamängude ja pärimusmuusika õhtutel.

Esimeseks ürituseks oli Vändra aiakohvikute päeva raames korraldatud kohvik, kus sai kuulata Vändra muusikakooli kahe vilistlase etteastes elavat muusikat. Teisena kutsuti külla üks ettevõtte Pillirookõrs loojatest, kes tutvustas oma tööd ning kasvatas rohkesti keskkonnateadlikkust. Esinesid ka Endla teatri noortestuudio noored, kes aitasid näha teatritöö lavataguseid, jagasid humoorikaid juhtumisi oma esinemistest ning demonstreerisid oma näitlemis- ning improviseerimisoskusi. Toimus pärimusmuusika ja lauamängude õhtu.

 

„Veni Vegan Vici“

Teostaja: MTÜ Ludibrium

Toimumisaeg: 01.02.2019 – 30.04.2019

Eelarve: 1500 €

Projekti eesmärgiks oli Eesti koolilaste suunamine tervislikumate elustiilide poole, eelkõige toidu ning keskkonnasäästlikuma tarbimise osas. Projekti tulemusel said õpilased uusi teadmisi tervislikest eluviisidest läbi mänguliste tegevuste. Projekti raames tutvusid koolilapsed veganlusega. Projekti idee oli tutvustada tervislikke eluviise, mitte vaid veganlust.

Projekti käigus said õpilased rohkem teada toiduainetööstuse probleemidest ning tervislikust ja keskkonnasäästlikust eluviisist – seda kõike mänguliste tegevuste, muuhulgas töötubade kaudu. Projekt käsitles ka vegan-elustiili tutvustamist. Ehkki projekti pealkirjast võiks oletada, et tegu on ainiti vegan-üritusega, oli projekti teemaks siiski ka mahepõllundus ja keskkonnasäästlik eluviis, mis ei hõlma ainult veganlust.

Projekti raames jagati lapsed võistkondadesse ja korraldati sisse elamiseks pantomiimimäng, kus pidi kehakeeles seletama erinevaid tervisega seotud tegevusi aja peale. Pärast mängu jagati õpilased töötubadesse, pidades silmas nende vanust. Noorematele õpilastele (1. kooliastmele) mõeldud töötoas valmistati datlipallikesi kookose ja kakaoga ning vanematele õpilastele (2. kooliaste ja sealt edasi) mõeldud töötoas valmistasime sojavahast küünlaid. Pärast töötube jätkus üritus loenguga, kus MTÜ Loomuse liige esitas lastele ettekande farmiloomade kehvast eluolust, selle mõjust loodusele ning lisaks põgusa tutvustuse tsirkuseloomade kurba maailma. Ürituse võttis kokku suur teadmistekontroll, mis toimus samuti võistkonniti.