Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Head näited

Kultuuriklubi

Teostaja: MTÜ Vändra noored

Toimumisaeg: 01.05.2019–30.09.2019

Eelarve: 2500 €

Projekti eesmärk oli pakkuda Vändra aleviku noortele kohta ja võimalusi vabaaja- ja kultuuritegevusteks, sest piirkonna noortel napib võimalusi vaba aja sotsiaalseks, ennast arendavaks ja kasulikuks sisustamiseks. Kasutuna seisev hoone avati taas alevirahvale ja muudeti kasulikuks. Suurem eesmärk oli noorte ja täiskasvanute lõimumine, mis tuli väga hästi välja just lauamängude ja pärimusmuusika õhtutel.

Esimene üritus oli Vändra aiakohvikute päeva raames korraldatud kohvik, kus sai kuulata Vändra muusikakooli kahe vilistlase etteastes elavat muusikat. Teisena kutsuti külla üks ettevõtte Pillirookõrs loojatest, kes tutvustas oma tööd ning suurendas keskkonnateadlikkust. Esinesid ka Endla teatri noortestuudio noored, kes aitasid näha teatritöö lavataguseid, jagasid humoorikaid juhtumisi esinemistest ning demonstreerisid oma näitlemis- ja improviseerimisoskusi. Toimus pärimusmuusika ja lauamängude õhtu.

 

„Veni Vegan Vici“

Teostaja: MTÜ Ludibrium

Toimumisaeg: 01.02.2019–30.04.2019

Eelarve: 1500 €

Projekti eesmärk oli Eesti koolilaste suunamine tervislikumate elustiilide poole, eelkõige toidu ja keskkonnasäästlikuma tarbimise osas. Projekti tulemusel said õpilased uusi teadmisi tervislikest eluviisidest mänguliste tegevuste kaudu. Projekti raames tutvusid koolilapsed veganlusega. Projekti idee oli tutvustada tervislikke eluviise, mitte vaid veganlust.

Projekti käigus said õpilased rohkem teada toiduainetööstuse probleemidest ning tervislikust ja keskkonnasäästlikust eluviisist – seda kõike mänguliste tegevuste, muu hulgas töötubade kaudu. Projekt käsitles ka veganielustiili tutvustamist. Ehkki projekti nimest võiks oletada, et tegu on ainiti veganiüritusega, oli projekti teemaks siiski ka mahepõllundus ja keskkonnasäästlik eluviis, mis ei hõlma ainult veganlust.

Projekti käigus jaotati lapsed võistkondadesse ja korraldati sisseelamiseks pantomiimimäng, kus pidi kehakeeles selgitama erinevaid tervisega seotud tegevusi aja peale. Pärast mängu jagati õpilased vanuse järgi töötubadesse. Noorematele õpilastele (1. kooliastmele) mõeldud töötoas valmistati datlipallikesi kookose ja kakaoga ning vanematele õpilastele (2. kooliaste ja sealt edasi) mõeldud töötoas valmistasime sojavahast küünlaid. Pärast töötube jätkus üritus loenguga, kus MTÜ Loomuse liige esitas lastele ettekande farmiloomade kehvast eluolust, selle mõjust loodusele ja lisaks põgusa ülevaate tsirkuseloomade kurvast maailmast. Ürituse võttis kokku suur teadmiste kontroll, mis toimus samuti võistkonniti.