Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Taotlemine

2022. aasta taotlusvoorude tähtajad on 23. veebruar, 4. mai ja 4. oktoober.

Sisu Moodul

Pane oma idee kirja ja taotle projekti elluviimiseks rahastust. Ideede üle konsulteerida ja küsimusi küsida saab aasta ringi. Kui aga soovid tagasisidet juba pooleldi valmis taotlusvormile, siis põhjalikumat nõustamist pakume eeltähtaja raames. Eeltähtaegasid on aastas kaks ja nendeks päevadeks ootame teie valmimisjärgus taotluseid aadressile noustamine@harno.ee.

Taotlemise protsess

Projekti esitamiseks peab iga organisatsioon ja noortegrupp olema Euroopa Komisjoni andmebaasis registreeritud. Tehke järgmised sammud.

 1. Kui olete mitteametlik noortegrupp, siis mõelge oma grupile nimi, mida hakkate edaspidi avalikus kommunikatsioonis kasutama.
 2. Grupijuht või vastutav liige peab looma kasutaja Euroopa Komisjoni lehel „EU Login“. Seda kasutajanime ja parooli kasutades saate taotlusvorme näha ja täitma hakata.
 3. Registreerige oma organisatsioon või noortegrupp osalejate portaalis ja saage vastav OID-kood (Organisation ID). Igal Euroopa Liidu programmis osaleval organisatsioonil ja noortegrupil on oma individuaalne OID-kood, mis tuleb sisestada taotlusvormi.
 4. Iga tuumikgrupi liige (vähemalt viis noort vanuses 18–30) peab endale looma profiili Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis ja saama isikliku 16-kohalise PRN-numbri. Taotlusvormis küsitakse iga noore nime ja PRN-numbrit.

Taotlusvormid

Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus veebikeskkonnas ettenähtud tähtajaks (isegi 1 minut hilinemist tähendab, et taotlust vastu ei võeta). Tee järgmised sammud.

 1. Ava link, kus asuvad kõik taotlusvormid.
 2. Logi sisse oma EU kasutajanimega.
 3. Lehe paremas ülanurgas saad muuta lehe eestikeelseks.
 4. Vali vorm „ESC30-SOL” Solidarity projects.
 5. Hakka täitma! Vorm salvestab vastused automaatselt.
 6. Lisa taotleja kinnitus (Declaration of honour) ja projekti tegevuskava.
 7. Kui kõik väljad on täidetud, vajuta viimasel lehel nuppu „Esita“ (Submit).
 8. Vorm jõuab elektrooniliselt Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskusesse, kus hakatakse taotlusi hindama. Pärast vormi esitamist võtame teiega paari nädala jooksul ühendust.

NB! Kui Sul tekib tehnilisi tõrkeid taotlusvormi esitamisel, siis võta kindlasti ühendust toetusprogrammide menetlus- ja hindamiskoordinaatoriga.

Näiteid tehtud projektidest