Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Mida teha enne reisi

Mida pead teadma enne DiscoverEU reisi jaoks pakkimist?

Euroopa on täis inimesi, kellega kohtuda, kultuuri, mida kogeda, keeli, mida õppida ja ajalugu, mida avastada. Et sul oleks lihtsam alustada, leiad reisisoovitusi ja praktilisi nõuandeid, mis sind teel olles aitavad.

Enne reisi

Vähenda ootamatusi! Proovi oma reis ette broneerida, et sul oleks aega uurida võimalusi kohas, mida tahad külastada. Mida organiseeritum ja valmistunum oled, seda pingevabam reis on, sest tead, mida oodata. Pane oma plaan kirja ja võta see kaasa!

Osale kindlasti ka meie agentuuri poolt korraldatud reisi ettevalmistaval koolitusel. Info koolituste kohta jõuab sinu e-postkasti pärast seda, kui oled oma reisipassi Euroopa Komisjoni süsteemis registreerinud. Koolitused toimuvad nii virtuaalselt kui kontaktselt, saad valida endale sobiva aja ka koolitusvormi valida. Kui soovid koolituste kohta rohkem teada, võta ühendust DiscoverEU koordinaatori Anni Tetsmann’iga (Anni.Tetsmann@harno.ee).

Reisi ajal

  • Veendu, et hoiad oma asju ja tead oma reisija õigusi.
  • Hoolitse enda eest – võta kaasa Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Käitu keskkonnasõbralikult – võta kaasa korduvkasutatav veepudel, et vältida raiskamist.
  • Varu aega, ära kiirusta ja hoia silm peal oma kulutustel.
  • Usalda ennast – sa tead rohkem, kui arvad. Tutvu kohalikega ja õpi tundma nende kultuuri, proovi uusi toite ja seikle vahel rajalt kõrvale – kunagi ei tea, mida võid avastada!

Sinu turvalisus on kõige olulisem!

Ettevalmistus on riski minimeerimise võti. Veendu, et uurid oma sihtkohta põhjalikult, broneeri kõik majutuskohad ette ja hoia igaks juhuks kõigist broneeringutest ja muudest olulistest dokumentidest prinditud koopiad. Lisaks hoia oma perekonda ja sõpru kursis oma reisimarsruudiga, et nad teaksid su asukohta. Võimalusel tasub reisida koos inimestega, keda tunned ja usaldad, et saaksite üksteise eest hoolt kanda. Paki kindlasti kaasa väike esmaabikomplekt! Mis kõige olulisem – pööra tähelepanu oma ümbrusele ja kui miski tundub kahtlane, siis usalda oma otsustusvõimet ja sisetunnet.

Dokumendid ja kontrollnimekiri

See ei pruugi olla reisi kõige põnevam osa, kuid paberimajandus on üks olulisemaid aspekte. Veendu, et sa ei jätaks koju olulisi dokumente, nagu pass ja/või ID-kaart, Euroopa Ravikindlustuskaart.

Lähme! Seiklus ootab!

DiscoverEU eesmärk on uute riikide ja kultuuride avastamine, mugavustsoonist väljumine ja uute asjade proovimine. Pane end proovile rongirataste ühtlaste mürina saatel, istudes rongiakna ees ja mõeldes universumi saladustest?

Ja tead, mida öeldakse – oluline on teekond, mitte sihtpunkt. Siin on sinu võimalus avastada Euroopat, läbides kõige imelisemaid rongiliine!