Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Siseriiklik vabatahtlik teenistus

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikku teenistust ei pea tegema piirideülesena, seda saab teha ka siseriikliku tegevusena. Sellisel juhul jääb vabatahtik enda koduriiki ja osaleb täistööajaga mõnes solidaarsusega tegeleva organisatsiooni töös.

Teenistuste tingimused

Üldjuhul on siseriikliku teenistuse tingimused sarnased piirideülese vabatahtliku teenistusega. Küll aga on siseriiklik teenistus eeskätt mõeldud vähemate võimalustega noortele, seda nii lühiajalise (2 nädalat – 2 kuud pikk teenistus) kui ka pikaajalise teenistuse (2 kuud – 12 kuud) puhul. Siseriiklik teenistus on sageli heaks võimaluseks noorele kes ei soovi või ei saa välismaale teenistusse minna.

Siseriiklik teenistus leiab aset oma koduriigis, kuid ei pea toimuma noore kodulinnas. Näiteks võib Viljandist pärit noor teha enda teenistust Narvas või vastupidi. Vabatahtlikule on tagatud (vajadusel) majutus, kaetakse ka toidukulud, taskuraha ning transport töökohta. Samuti tagatakse noorele ka vajadusel ravikindlustus.

Mida on oluline teada?

  • Teenistusel peab olema ka rahvusvaheline element. Selleks võib olla töö rahvusvahelises organisatsioonis, tegelemine EU või Euroopa Solidaarsuskorpuse väärtustega või kohalikule kogukonnale programmi olemasolu teadvustamine.
  • Ka siseriiklikule teenistusele kehtivad samad kvaliteedinõuded, mis piirideülesele teenistusele. Loe nende kohta lähemalt siit.
  • Siseriikliku teenistust toetab vähemalt üks organisatsioon, kas tugiorganisatsioon või vastuvõttev organisatsioon.

Kui soovi enam infot siseriikliku vabatahtliku teenistuse kohta, siis kirjuta meile!