Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Riigisisene vabatahtlik teenistus

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikku teenistust ei pea tegema piiriülesena, seda saab teha ka riigisisese tegevusena. Sellisel juhul jääb vabatahtlik enda koduriiki ja osaleb täistööajaga mõnes solidaarsusega tegeleva organisatsiooni töös.

Teenistuste tingimused

Üldjuhul on riigisisese teenistuse tingimused sarnased piiriülese vabatahtliku teenistusega. Küll aga on riigisisene teenistus eeskätt mõeldud vähemate võimalustega noortele, seda nii lühiajalise (2 nädalat kuni 2 kuud) kui ka pikaajalise teenistuse (2–12 kuud) korral. Riigisisene teenistus on sageli hea võimalus noorele, kes ei soovi või ei saa välismaale teenistusse minna.

Riigisisene teenistus leiab aset oma koduriigis, kuid ei pea toimuma noore kodulinnas. Näiteks võib Viljandist pärit noor teha enda teenistust Narvas või vastupidi. Vabatahtlikule on tagatud (vajaduse korral) majutus, kaetakse ka toidukulud, taskuraha ja transport töökohta. Vajaduse korral tagatakse noorele ka ravikindlustus.

Mida on oluline teada?

  • Teenistusel peab olema ka rahvusvaheline element. Selleks võib olla töö rahvusvahelises organisatsioonis, tegelemine ELi või Euroopa Solidaarsuskorpuse väärtustega või kohalikule kogukonnale programmi olemasolu teadvustamine.
  • Riigisisesele teenistusele kehtivad samad kvaliteedinõuded, mis piiriülesele teenistusele. Loe nende kohta lähemalt siit.
  • Riigisisest teenistust toetab vähemalt üks organisatsioon, kas tugiorganisatsioon või vastuvõttev organisatsioon.

Kui soovid riigisisese vabatahtliku teenistuse kohta lisateavet, siis kirjuta meile!