Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

KKK

Korduma kippuvad küsimused

Taotluses on võimalik küsida toetust kaugreisi (“Travel costs for remote travellers”) kulude katmiseks, mida saab kasutada selleks, et katta reisikulud lähimasse rahvusvahelise rongiühendusega linna (selleks on Varssavi). Kuna DiscoverEU toetab rohelist reisimisviisi, siis on soovituslik reisida bussiga (põhjendatud juhul võib ka lennata, lend saab olla vaid Eestist äraminekuks või Eestisse tagasitulekuks).

Ei, taotlusesse tuleb sisestada, mitu reisi (“Activity”) on projekti jooksul plaanis, mitu päeva reis kestab ja mitu osalejat ja saatvat isikut reisil osaleb. Täpseid reisi kuupäevi, osalejate andmeid ega reisimarsruuti ei tule taotlusesse sisestada (aga kui need on teada, siis võib seda teha).

Ühel reisil saab osaleda 1-5 noort, saatvate isikute arv ei ole piiratud. Saatvaks isikuks võib olla ükskõik milline täiskasvanu, keda noor usaldab (noorsootöötaja, õpetaja, tugiisik, vanem vend või õde jne)

Ühes projektis võib toimuda mitu reisi, seejuures võib mitu reisi ka samaaegselt toimuda ehk on võimalik reisile minna suurema grupiga. Üks reis saab kesta 1-30 päeva.

Reisipass on Interraili rongipass, mida saab ühe reisi jooksul kasutada 7 reisipäeva jooksul. Reisikulud on eraldi eelarvekategooria, mida saab küsida lähimasse rahvusvahelise rongiühendusega rongijaama jõudmise kulude katteks (“Travel costs for remote travellers”) 

DiscoverEU on olemuselt rongireisi projekt, rongiühenduse puudumisel tuleb kasutada muud rohelise reisi (“green travel”) varianti, nt bussi. Põhjendatud juhtudel on võimalik reisida ka lennukiga (nt kui reisitakse saareriikidesse või sõltuvalt noorte vajadustest ei ole pikk bussireis võimalik).

Jah, kõik osalevad noored peavad tegevuse alguses (reisi esimesel päeval) olema 18-aastased. Kui noor saab reisi jooksul 19-aastaseks, siis see ei ole takistus.

Ei, aga kui välisriikides on koostööpartnereid, siis võib projekti tegevused planeerida nii, et kohtutakse ka partneritega.

DiscoverEU reisi käigus võib külastada muuseume, festivale, osaleda giidituuridel jne. Täpsed tegevused on soovitatav noortega koos planeerida – mida noored teha tahaksid, milliseid kohti nad külastada soovivad jne.

Toetus katab rongireisipassi kulud ning majutus- ja toitlustuskulud. Lisaks on korraldustoetus, mida võib kasutada ükskõik, milliste kulude katteks, mis on vajalikud projekti edukaks elluviimiseks (nt kohalikud ühistranspordikulud, majutus- ja toitlustuskulude lisa, reisiks vajalikud vahendid jne). Vähemate võimalustega noorte kaasamiskulud on mõeldud selleks, et katta kulud, mida vähemate võimalustega noored ise katta ei saa (nt seljakoti ostmine, matkajalanõude soetamine jms). Reisikulud (“Travel costs for remote travellers”) - bussipiletite kulud, mis on vajalikud lähimasse rahvusvahelise rongiühendusega linna jõudmiseks.

Veel küsimusi