Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vabatahtlik teenistus

Eesti organisatsioonid saavad kaasata vabatahtlikke noori Eestist, Euroopast või naabruspiirkonnas asuvatest riikidest. Samuti saavad organisatsioonid vabatahtlikke ise välismaale saata. Programm on avatud nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori organisatsioonidele.

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus annab noortele võimaluse osaleda 2–12 kuu jooksul vabatahtlikus töös oma kodumaal või mõnes teises riigis. Vabatahtlikku teenistust on erinevatest Euroopa Liidu programmidest rahastatud juba üle 20 aasta.

Organisatsioonidele pakub vabatahtlike kaasamine uusi ideid, meetodeid ja abikäsi oma eesmärkide elluviimisel. Aktiivsed vabatahtlikud toovad kohalikku kogukonda värskeid tuuli, laiendavad silmaringi ja teevad vabatahtliku töö väärtuse kõigile nähtavaks. Lisaks on programmis osalevatel organisatsioonidel suurepärane võimalus laiendada oma koostööpartnerite võrgustikku nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt.

Vabatahtlikele on programmi kaudu kaetud kõik reisi-, majutus- ja elamiskulud, samuti makstakse neile taskuraha ja tagatakse kindlustuskaitse kogu tegevuse ajal. Kõik vabatahtlikud saavad asjakohased koolitused enne tegevuse algust ning ka tegevuspaika kohale jõudes.

Vabatahtlikku teenistust on erinevatest Euroopa Liidu programmidest rahastatud juba üle 20 aasta ja selles on kaasa löönud üle 1100 Eesti noore. Kõige rohkem noori on olnud teenistuses Gruusias, järgnevad Makedoonia, Prantsusmaa ja Hispaania. Populaarseim valdkond on noorsootöö. Eestis võetakse vastu igal aastal 120–150 noort, kes toimetavad erinevates organisatsioonides ja valdkondades.

Osalemise eeldus

Programmis osalemiseks peab organisatsioonil olema asjakohane kvaliteedimärgis. Kvaliteedimärgist on võimalik taotleda aasta ringi ja see protsess võtab aega umbes 2 kuud.
Kvaliteedimärgise taotlemine

Küsi lisateavet!

Kui soovid liituda solidaarsuskorpusega ja Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust aadressil noored@noored.ee või telefonil 697 9236.