Head näited
Häid projektinäiteid leiab nii Eestis kui ka välismaalt. Rahvusvahelisi projektinäiteid leiab SALTO participation poolist ja Eesti näiteid alljärgnevalt:
Creative Learning Cookbook
Teostaja: Estonian UNESCO Youth Association
Toimumisaeg: 2014–2016
Eesti, Läti ja Austria strateegilise koostöö eesmärk oli tõsta haridus- ja koolitustegevuste kvaliteeti formaalses ja mitteformaalses õppes, arendades uusi lähenemisi ja meetodeid ning toetades kogemuste ja vahendite levitamist.
Projekti raames kirjutati ja avaldati käsiraamatuid koolitajatele ning õpetajatele loovkirjutamise, jutustamise ja visuaalse kaasaaitamise kasutamisest õppes. Korraldati ka koolitusi, kus tutvustati ja selgitati käsiraamatute sisu ning katsetati meetodite toimimist.
Practice organisation in Youth Work studies: Exchanging Best Practices
Teostaja: Tartu Ülikool
Toimumisaeg: 2016–2017
Eesti, Soome ja Suurbritannia ühisprojekti keskpunktiks oli praktiliste kogemuste kvaliteet noorsootööd õpetavates kõrgkoolides.
Strateegilise koostöö eesmärkideks oli jagada ning analüüsida olemasolevaid tavasid seoses partnerriikide noorsootöötajate praktikaga ning luua võrgustik tulevaseks koostööks. Projektipartnerite kohtumistel toimusid intensiivsed töötoad ning õppevisiidid partnerorganisatsioonidesse. Projekti tulemusena on osalejatel põhjalik ülevaade üksteise noorsootöö õppekavadest, õpitut kasutatakse oma õppekavade arendamiseks ning sõlmitud on kokkulepe tulevaseks koostööks.
Community Guarantee
Teostaja: Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus
Toimumisaeg: 2017–2019
Eesti, Islandi, Portugali ja Itaalia koostööprojekti raames analüüsiti partnerriikide NEET-noorte alase töö kogemustele tuginedes ühiselt NEET-noortele pakutavaid teenuseid.
Projekti väljundina loodi noorsootöötajate pädevuse vajadusi arvestades ja võrgustikutööd suunates NEET-noorele pakutava tugiteenuse profiil – kirjalik juhendmaterjal, mis aitab edaspidi kõikjal kujundada kvaliteetseid tugiteenuseid NEET-noortele.