Siseriiklik vabatahtlik teenistus
Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikku teenistust ei pea tegema piiriülesena, seda saab teha ka siseriikliku tegevusena. Sellisel juhul jääb vabatahtlik enda koduriiki ja osaleb täistööajaga mõnes solidaarsusega tegeleva organisatsiooni töös.
Teenistuste tingimused
Üldjuhul on siseriikliku teenistuse tingimused sarnased piiriülese vabatahtliku teenistusega. Küll aga on siseriiklik teenistus eeskätt mõeldud vähemate võimalustega noortele, seda nii lühiajalise (2 nädalat kuni 2 kuud) kui ka pikaajalise teenistuse (2–12 kuud) korral. Siseriiklik teenistus on sageli hea võimalus noorele, kes ei soovi või ei saa välismaale teenistusse minna.
Siseriiklik teenistus leiab aset oma koduriigis, kuid ei pea toimuma noore kodulinnas. Näiteks võib Viljandist pärit noor teha enda teenistust Narvas või vastupidi. Vabatahtlikule on tagatud (vajaduse korral) majutus, kaetakse ka toidukulud, taskuraha ja transport töökohta. Vajaduse korral tagatakse noorele ka ravikindlustus.
Mida on oluline teada?
- Teenistusel peab olema ka rahvusvaheline element. Selleks võib olla töö rahvusvahelises organisatsioonis, tegelemine ELi või Euroopa Solidaarsuskorpuse väärtustega või kohalikule kogukonnale programmi olemasolu teadvustamine.
- Siseriiklikule teenistusele kehtivad samad kvaliteedinõuded, mis piiriülesele teenistusele. Loe nende kohta lähemalt siit.
- Siseriiklikku teenistust toetab vähemalt üks organisatsioon, kas tugiorganisatsioon või vastuvõttev organisatsioon.
Kui soovid siseriikliku vabatahtliku teenistuse kohta lisateavet, siis kirjuta meile!