Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Head näited

Algatuse põhimõte on, et noored tahavad ise midagi ära teha ja viivad oma idee ise ellu.

Noorteraadiod – ühendades maapiirkondi!

Teostaja: Tõrva Noorte Liit

Tõrva noored, kes olid projekti toimumise hetkeks üle kahe aasta teostanud noorteraadiot Tõrva Raadio, ühendasid jõud Šotimaa noorteraadio DD8 Music’uga, et vahetada kogemusi ning areneda üksteiselt õppides. Raadiojaama organiseerimine nõuab noortelt finants- ja organiseerimisoskust, ettevõtlikkust, planeerimisvõimet ja teisi oskuseid, mis tuleviku tööturul kasuks tulevad.

Start art – Start act

Teostaja: VitaActive

Rahvusvahelise noortealgatuse eesmärgiks oli korraldada erinevaid kunsti- ja kultuuriteemalisi üritusi Narvas, Liepājas ja Riias. Ürituste abil sooviti muuta noorte vaba aja veetmine mitmekülgsemaks ning õpetlikumaks. Kunsti ja kultuuri vahendusel arutati erinevaid sotsiaalseid probleeme ning arendati noorte pädevusi. Kõrvaleesmärk oli muuta ürituste toimumiskohad üldsusele atraktiivsemaks.

Kaua võib?! Siit me tuleme!

Teostaja: Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 11. klassi õpilasgrupp

Noortealgatuse raames käisid noored töövarjudeks oma koduvalla ja naabervaldade vallavalitsustes, riigikogus ja ka ELi asutustes. Kahepäevasel visiidil Tallinnasse külastati muuhulgas kolme riigi (Soome, Leedu ja Rootsi) saatkondi ning valitsevate erakondade peakortereid. Eesmärgiks oli teada saada, kuidas tehakse poliitikat ja miks peaks noor inimene valima minema.

Kogukonnateater kurtidega

Teostaja: MTÜ Kultuur aitab hingata

Noortealgatus tõi kokku teatrihuvilised kurdid ja kuuljad. Osalejad arutlesid kuulmispuudega noorte jaoks oluliste teemade üle, kasutades loomingulisi mänge ja teatriõppe harjutusi. Teatrilaagri lõpuks loodi kogukondlik lavastus „Hääletu maailma hääled“, millega toodi kurtide reaalsus ka laiema avalikkuse ette ühiseks arutlemiseks. Arutelust kõlama jäänud mõtetest pandi kokku infomaterjalid „Soovitused ja ideed kurdile tööotsijale“ ning „Mida võiks teada kurtide kohta?“.

Trash Art

Teostaja: MTÜ Noortekeskus Vihasoo

Noortealgatuse eesmärgiks oli näidata, kuidas saab vanadele asjadele “uue elu” anda ja neid taaskasutada. Projekti kaasati erinevas vanuses noori, kes õppisid lihtsate vahenditega huvitavaid ja kasulikke asju tegema.

Kodukoha loodus ja lugu

Teostaja: Vasalemma Vinged Villemid

Algatuse raames võeti ette jalgrattaretked mööda kohalikke ajaloolisi ja looduskauneid teid, eesmärgiga luua ühtsustunnet noorte ja vanade kogukonnaliikmete vahel ning õppida seeläbi väärtustama oma kodukohta.

Veel projektinäiteid

Euroopa Noored programmi aastaraamatud

Rahvusvahelised projektinäited